Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kicseréltem az autó hi-fi...

Kicseréltem az autó hi-fi fejegységemet egy új, modernebb kivitelre aminek 4*25w a teljesítménye. Előzőleg csak 4*8w volt, de mégsem szólnak a hátsó mélyládáim. Mitől lehet ez? Lent folytatom.

Figyelt kérdés
A règi fejegysègem 4*8w teljesìtmènyt bìrt, de szèpen szólt a hátsó mèlyládáimmal. A láda nem nagy, 50w-os a mèly benne. Hangváltóval felszerelve! Ugy gondoltam, hogy ha a 8w-os szépen vitte, akkor a 25w mègjobban viszi majd. Hát nem alig szól :( mitöl lehet ez? Valami ötlet? Mit tegyek, hogy újra a régi legyen? Mi a hiba??

2016. jún. 5. 21:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A fejegységen kívül min változtattál? Ha csak "átdugtad", akkor rossz a fejegység, változtatni kell a beállításokon, talán az akksi is gyenge. Nincs több tippem.
2016. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Fejegységen kívül semmin! Felnyomtam a basszust +7-ig, ez a maximum, de így sem adja a mélyt :(
2016. jún. 5. 21:48
 3/19 dirtboy ***** válasza:
100%

az is kevés neki,valamint ha gyártó szerint 25W nem pedig mérve annyi akkor azt bővel elfelezheted.

egyébként fejre nem kötünk mélynyomót mert mindegyik fejegység végfoka gyagyi hozzá.

a basszus kiemelést meg addig vedd le még le nem égeted a nyomót vele,ugyan is azzal túl vezérled a fejvégfokát és eltorzítod a jelet még jobban.

ami meg melegíti a hangszóró tekercset.

szerezz be egy erősítőt.

2016. jún. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ès mekkora erősìtőre lenne szükségem? 50w-os elèg ?
2016. jún. 6. 04:43
 5/19 dirtboy ***** válasza:

Ha a mély olyan pici akkor elég.

Én használtan venném és jó márkát.

2016. jún. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Még egy aprócska kérdés. Mitől volt akkor az, hogy a bèkeidős Phillips fejegysègemen szèpen, hangosan szólt? :)
2016. jún. 6. 10:12
 7/19 dirtboy ***** válasza:

remek kérdés,de mivel nem tudom hogy a rendszer miként épül fel nálad,vagy milyen beállítások vannak most a fejegységeden így nehéz ezt megmondani.

alapjába véve mélyhang lehet kisebb teljesítménnyel is,csak nem lesz olyan hangos. fejnél mondjuk nem csak a teljesítmény az ami miatt mélyet nem jó rákötni,teljesítményen kívül egyéb más paraméterek is fontosak,pl damping factor,stabil táprész stb.

fejnél semmi nincs meg ami kell egy nyomó dinamikus mozgásához.

kérdés még hogy miként szűröd a jelet a nyomónak hogy ő csak alacsony frekvenciát kapjon.

2016. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A rendszerem ugy áll, hogy: elöl jobb ès bal oldalt 2utas 50w-os, 10cm-es hangszóró, hátul pedig a 2db 50w-os mèlynyomó. Mind külön külön szálon van, egyszerű ISO csatlakozóra forrasztva. A jobb hátsó hangszóró kimenetre a jobb oldali láda, a bal hátsó kimenetre pedig a bal mèly láda. Az új fejegysègem pedig SAL VB 2200.
2016. jún. 6. 14:29
 9/19 dirtboy ***** válasza:

De mivel van szűrve a jel a nyomónak hogy az csak azt a tartományt kapja meg?

Egy sima hátsó hangszóró kimeneten vannak közép és magas hangok is.

2016. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Somogyis 100w-os 3csatornás hangváltóra kötöttem a mèlyet. Tehát ami a fejegysègemből megy hátra, az megy a hangváltóba és onnan a ládába. De ha nem jó, kérlek adj tanácsot, szivesen fogadom! Sajnos én annyira nem èrtek hozzá.
2016. jún. 7. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!