Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék egy brutális teljesí...

Szeretnék egy brutális teljesítményű mélynyomó rendszert, de olcsón. Tudnátok ajánlai egy kb.1000W-os mélynyomót és egy erősítőt is ilyen teljesítményre?

Figyelt kérdés

Szeretném ha a mélynyomó és az erősítő együtt nem is, de legalább a mélynyomó kijöjjön kb. 15-25 ezerből.


Előre is Köszönöm a válaszokat.



2016. júl. 26. 16:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
Az a baj, hogy hiába 1000W. Az a névleges teljesítménye. 15-20k-s mélynyomónak a valódi teljesítménye nem lesz több, mint 200-300W. Inkább vennék egy kisebb, de minőségibb 300-400W mélynyomót, ami hozza ugyanazt a szintet, csak épp nem firkáltak rá 1000W-t. Erősítőknél ugyanez a helyzet.
2016. júl. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Te tudod egyáltalán, hogy mit szeretnél? 1000W baromi sok, nem tudom, gyártanak-e egyáltalán akkora mélynyomót, de ha gyártanak is, biztos nem ennyiért.
2016. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy gyártanak 1000W-osat. De pontosan tudnátok ajánlani egy jó márkát? Én JBL-re gondoltam, esetleg ezek közül?
2016. júl. 26. 17:55
 4/11 dirtboy ***** válasza:

totál el vagy tévedve.

hangszóró passzív alkatrész,tehát a ráírt W azt jelenti mennyit visel el,ő maga sehány Wattos.

ezeknél az adatoknál csak az rms ami mérvadó.

ha van egy 1000W rms mélyed és egy azon az ohm számon 200W-ot tudó erősítőd akkor 200W a rendszer.


az meg hogy 1000W-os cucc kell nem tudom honnan jött,honnan tudod hogy az milyen hangos lesz?

lehet már 300-is elég lenne hiszen a W az nem a hangerő mértékegysége,a hangerőé a decibel és a W és a decibel közt nincs egyenes arányosság.

hangszórónál is van bizony hatásfok,az csúnyán bele szól a dologba.


az árral is baj van.

1000W-os erősítő nem éppen ennyibe kerül. max olyan ami papíron annyi,valóságban meg töredéke.

2016. júl. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom ezeket, de nekem az lenne a fontos, hogy minnél durvább mélyeket tujon adni. Ahoz mit kell figyelni?
2016. júl. 27. 10:09
 6/11 dirtboy ***** válasza:

arra nézz valami alacsony Fs értékű spl-re való nyomót.

kell hozzá egy jó méretezésű láda és egy jó méretezésű port.


és még persze bele szól az akusztika is ahol elvan helyezve.


de akkor biztos tudod azt is ha a fentiket tudtad hogy oda kell még csak jó erősítő,mivel minél alacsonyabb frekire viszed annál több kraft kell neki,főleg hogy Fs értéknél igen csak megnő az ellenállása a hangszórónak.

2016. júl. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor minden képpen kell egy 1000W erősítő ha legalább 1 db. kb. 300W-os mélynyomót szeretnék venni, feltéva ha még később szeretném fejleszteni, igaz? Akkor a minnél ALACSONYABB FS-t kell néznen ha azt szeretném ha minnél tisztább és minnél mélyebb mélyt szeretnék?
2016. júl. 27. 22:53
 8/11 dirtboy ***** válasza:

az Fs a mélység,alatta erőteljesen halkul.

hogy mennyire lesz jó hangja meg sok mástól függ,nem az Fs-től.

egyébként remélem a többi feltételt is megteremted majd,kell egy jó aksi meg generátor is valós 1000W-hoz.

2016. júl. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De meg lehetne valahogy oldani, hogy rendes stekkerrel működjön, mert én ezt a lakásba szeretném nem pedig autóba. Örülnék ha jobban felvilágosítani ebben a témában, köszönöm szépen.
2016. júl. 29. 11:46
 10/11 dirtboy ***** válasza:

ja hogy lakásban,azzal már ott bontani lehet,ekkora teljesítményeknél én már automatikusan autóhifire gondolok.

szobai hifikhez én nem értek,ott nem tudom milyen árak vannak csak autósnál,oda ez bőven kevés lenne mert 25ből még egy 1000W rms-t elviselő nyomó sem jönne ki nem még 1kW-os erősítő.

2016. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!