Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Köteles vagyok kifizetni az...

Köteles vagyok kifizetni az iPadot?

Figyelt kérdés
Szervízbe vittem az ipad mini 2 típusú készülékemet, mivel egy kisebb baleset következtében betört az érintőfelülete, szerencsére az LCD-nek semmi baja nemtörtént és a törés következtében is lehetett használni. Tehát elvittem szervízbe mondták hogy rendben van és holnapra már kész is lesz. Azonban másnap közölték velem hogy nem jó az LCD-je sem. Hát mondtam magamban ha az LCD-je nemműködik az elég látványosan észrevehető mivel csíkos lesz a kép stb... De mindenesetre bementem és úgy találtam a készülékemet hogy a fél képernyője nemműködött tiszta csíkos, egyszínű volt. Erre elkezdte magyarázni a szervizes csávó, hogy az amúgy is megvolt hibásodva és elkezdett mutogatni egy kb. karcolást a készülék külső oldalán ami ráadásul nem is a baleset következtében hanem több mint másfél éve történt (a készülékek karcolódnak). De tegyük fel ha igaza volt akkor hogy-hogy nemhibásodott meg ezen baleset következtében, illetve egyáltalán a használat alatt ha "eleve megvolt hibásodva". Meg azt mondta még nem is látott ilyet meg ilyenek. De még nem is érdekelne a helyzet ráfizetek pár ezret arra az amúgy is nagyon "olcsó" 28ezres szervizelésükre csakhogy 65ezerbe kerülne így :D tehát remek :D Mit csinálhatnék a helyzet érdekében nincs valakinek valami ötlete? Köteles vagyok kifizetni az LCD-t is?

2016. szept. 14. 18:47
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyszer nekem adtak egy tabletet, hogy be van törve az érintője, de amúgy működött, csak tölteni nem lehetett. Szétszedtem, a töltés részét megcsináltam, működött jól, aztán ráraktam a hátoldalát és a kijelzője nem működik, azóta teljesen halott, pedig semmi nem történt vele. Ugyan nem tudom mi az összefüggés, de tönkrement, valószínűleg csak idő kérdése volt és ez pont nálam történt meg. Azért én el tudom képzelni, hogy nálad is hasonló dolog lehetett, de az sincs kizárva, hogy ők csesztek el valamit és most rád akarják hárítani.
2016. szept. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Majd még egyeztetek velük és aztán meglátjuk, de köszi a hozzászólást.
2016. szept. 15. 13:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha olyan nagy erőhatás érte amitől a kijelző betört az simán okozhat más sérülést is. Pl szerelés közben egy eltört, repedt rész szétesik ami amúgy egyben volt amíg nem szedték szét, mert a körülötte lévő alkatrészek összetartották.

Szétszedték egyáltalán mielőtt ez történt? Mert eleve az iPadeket nem is lehet szétszedni csak melegítéssel felolvasztani a ragasztót és úgy szétbuherálni.

Melyik szerviz ez?

2016. szept. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szervízt nem szeretnék említeni, elég annyi hogy nem egy útszéli. Viszont nemértem miért egy olyan karcolásra hivatkozik ami másfél éve történt mert még ha annak következtében nem tudom milyen mikrorepedések keletkeztek, nem hinném hogy épségben maradna egy ilyen eséstől. Tehát ha megvolt hibásodva az esést megelőzően akkor nem súlyosbodnia kellene egy eséstől? Vagy ez csak nekem logikus?
2016. szept. 15. 22:57
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha úgy érted nem szedték még szét előtte egyszer sem.
2016. szept. 15. 22:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet ezt egyébként ellenőrizni vagy bizonyítani valahogy?
2016. szept. 15. 23:10
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem lehet. Max. felvetetsz jegyzőkönyvet, hogy amikor leadtad, akkor ilyen probléma nem volt még, talán akkor kivizsgálják, meg hivatkozz arra, hogy akkor csak egy érintőcsere került szóba. Talán van benne ütésérzékelő...
2016. szept. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha tenyleg valami módon bebizonyítják én kifizetem csak nemakarom hogy palira vegyenek.. Na mind1 majd kiderul
2016. szept. 17. 14:23
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítséget :)
2016. szept. 17. 14:24
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül kifizettem ha bárkit érdekelne..
2016. szept. 30. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!