Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Közös megegyezéssel megszűnt...

Közös megegyezéssel megszűnt a munkaviszonyom. Mivel még gyes-en vagyok, a felgyűlt szabadságokat így is köteles kifizetni a munkálatató?

Figyelt kérdés

Illetve még: Június 17-től szűnik meg a munkaviszonyom(gyes alatt visszamentem dolgozni).

Viszont az egyik kolléganőm felmondott.Így a munkáltatóm azt mondta nekem,hogy mehetek nyugodtan tovább dolgozni,ne is vegyük figyelembe hogy alártam a közös megegyezést.Jogos ez?

Csak akkor dolgozhatnék június 18-tól a munkahelyemen,ha új szerződést tesznek le nekem,és alá is írom azt,nem?


2016. jún. 15. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:

én ezt most nem értem. ha már visszamentél dolgozni akkor milyen szabijaid gyűltek fel azóta?

ha azt mondja, hogy ne vegyétek figyelembe, akkor gondolom széttépte a szerződéseteket amit tőled is elvűr ha maradsz

2016. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

2 éves a kisfiam,áprilisban töltötte.Előtte tgyás,gyed-en voltam.Bent maradtak a szabijaim a 2 év alatt,50 napom kb.Ezt számolta ki a könyvelő.

A bent maradt szabikat,ha elküld a munkáltató,meg kell váltania pénzben.

1,5 hónapja viaszamenzem dolgozni,de mivel a főnököm nagyon rosszindulatú,csúnyán beszél minden dolgozóval,mondtam beki,hogy maradok itthon a kisfiammal fiz. Nélküli szabin,amíg a gyes le nem telik

2016. jún. 15. 19:50
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt mondta rendben,a héten mrgírjuk a paprt,hogy hivatalos legyen.

De a főnököm közös megegyezéses munkaviszony megszűnést íratott alá.

2016. jún. 15. 19:51
 4/8 A kérdező kommentje:

Én semmiképp nem akarok már ott maradni,lesz majd másik munkahelyem,a munkaviszony megszűnéséről itt van nálam a papír.

Érdekes hogy csak azért akar megtartani,hogy ne maradjon munkaerő nélkül szinte,mert csak 1 embere lenne

2016. jún. 15. 19:52
 5/8 anonim ***** válasza:

A közös megegyezésnek az a lényege, hogy abban megállapodhattok bármiről. Arról is, hogy kifizeti a szabadságaidat, és arról is, hogy lemondasz róla. Olvasd el alaposan a papírokat. Ha nincs benne utalás arról, hogy lemondasz a szabadságaid kifizetéséről, és nem vetted ki mielőtt visszamentél, akkor ki kell hogy fizesse.

És igen, június 18-ától nincs szerződésed, újat kell kötni.

2016. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ebben nincs semmi érdekes, mikor elmentél szülni akkor felvett valakit helyetted. az is rossz ha őt küldi el, az is ha téged. de mivel neked van más... egyébként védett se vagy ha visszamész, szóval nem mehettél volna vissza fizu nélkülire ha nem egyezik bele.


mikor visszamentél, miért nem vetted ki a felgyűlt szabikat? elméletileg MT kimondja, hogy 60 napon belül meg kell kezdened, de ha jól értem, te nem voltál szabin?


50 szabid meg nem igen lehet 2 év után, hiszen a gyed első 6 hónapjára jár csak időarányosan

2016. jún. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A szabijaimat csak akkor adta volna ki,ha letelik a gyes is,az még 11 hónap.Megváltani mrg akkor fogja,ha elküld engem
2016. jún. 15. 20:05
 8/8 anonim ***** válasza:
A szabadsàgról, illetve annak megváltàsáról NEM lehet lemondani. Az 50 nap meg reálisnak tűnik, mert nemcsak a gyed első fél évére jàr, hanem az előtte levő fél évre is. Azaz pont 1 évnyi szabi jár,de ha pl a terhesség elött alig volt szabin,vagy több gyerekkel volt otthon,akkor meg lehet az 50 nap.
2016. jún. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!