Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Bűncselekmény ha egy kamu...

Bűncselekmény ha egy kamu profilt hozok létre az interneten?

Figyelt kérdés

Szoval az a helyzet hogy csináltam egy kamu emailt, kamu facebook profilt, kamu insztagramot, pinterestet, linkedinet stb Kovacs István néven. De én nem vagyok Kovács Istvan. Hogy miért csináltam? Hát csak ugy, mert például belépek a neten mindenféle forumokra meg oldalakra es egyszerüen nem akarom hogy az igazi Szabó István nevemen posztoljak. Ez bűncselekmény?


Tudom, mindenhol el kell fogadni egy felhasználási feltételt, de én nem arra értem, hanem a magyar törvény szerint bűncselekmény e vagy sem?



2016. szept. 20. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kamu face profilom van, nem szeretném ha esetleg visszaélnének az adataimmal.
2016. szept. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De van igazi profilod is?
2016. szept. 20. 20:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, ha ezzel másnak nem okozol semmilyen jellegű kárt vagy sérülést (anyagi/lelki) akkor nem.

De majd kijavítanak, ha tévedek.

2016. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne az? Csak gondolkozz logikusan, tényszerűen. Ki, és honnan tudja, hogy te nem az vagy, aki?


Van egy adatbázis, ahol a világ összes felhasználója nyilván van tartva, valódi személyi adatokkal? Tehát hogy én Kovács József vagyok? És ha beregisztrálok valahova Takács Szevasztopol néven, akkor én már valami rosszat teszek, visszaélek valamivel?


Egy. Kettő. Ha te beregisztrálsz BÁRHOVÁ az interneten, ott random, bármilyen nevet megadhatsz. Ha beregisztrálsz mittudomén az sg.hu fórumára, akkor nem a valódi neved adod meg, hanem Vader82 például. Az mennyire valós? Ilyen alapon mindenki bűncselekményt követ el, aki bármilyen nicknéven fut a neten. És a Call of Duty-ban is Takács Imreként kéne játszanod.


A #3-asnak igaza van, amíg nem okozol másnak ezzel kárt, tehát nem más képét, adatait használod fel, addig senkit nem érdekel, hogy te ki vagy valójában.

2016. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Facebook most vadászik az ilyen kamuprofilokra, ha ártottál valakinek, ha nem. De ettől függetlenül nem törvényellenes
2016. szept. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Elvileg mindenhol benne van a feltételekben, hogy a magadról megadott adatok a valóságnak megfelelnek és azt elfogadtad, szóval ha nem is bűncselekmény, ha kiderül, akkor letörlik.
2016. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, te kis bűnöző Pistike. Edd meg a spenótot mert a fenekedre verek.
2017. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!