Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűncselekménynek számít-e...

Bűncselekménynek számít-e photoshoppolt kamu személyi igazolvány beküldése a Facebook részére? Nem másvalaki személyi igazolványa (tehát nem visszaélek valaki személyes adataival), hanem egy nem létező néven regisztráltam és ezt szeretném megtartani.

Figyelt kérdés
Álláspontom szerint a Facebooknak nincs joga a személyes adataimhoz, ám ha nem adom meg, kizár a szolgáltatásból, ezzel tulajdonképpen megzsarol. Nincs törvényben előírva, hogy az interneten csak saját névvel és arcképpen lehet fent lenni. Minthogy a Facebook nem hatóság, véleményem szerint ahhoz sincs joga, hogy az általam megadott adatokat bármilyen formában ellenőrizze. De mit mond erről egy jogász?

#jog #Facebook #bűncselekmény #hamis személyi igazolvány
2015. ápr. 14. 08:02
1 2
 1/17 Trafó1 ***** válasza:
62%
Okirat hamisítás , az más dolog hogy a Notebooknak mi a joga, vagy elfogadod vagy nem használod és kész, lehet , hogy a regisztráláskor elfogadott apóbetűsben benne is van.
2015. ápr. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Trafó1 ***** válasza:
54%
Nem notebook facebook, bocs.
2015. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%

"Bűncselekménynek számít-e photoshoppolt kamu személyi igazolvány beküldése a Facebook részére?"


Az okirathamisítás akkor is okirathamisítás, ha a facebooknak csinálod, ha egy kamunévre csinálod, és akkor is ha a saját okiratodat hamisítod meg. Ennyi erővel csináltathatna bárki valamilyen kamunévvel egy másik személyit, ha az nem számítana okirathamisításnak.


"egy nem létező néven regisztráltam és ezt szeretném megtartani."


Tehát eleve nem tartottad be a facebook szabályzatát.


" Nincs törvényben előírva, hogy az interneten csak saját névvel és arcképpen lehet fent lenni. "


Törvényben valóban nincs előírva, hogy a facebookon saját névvel kell regisztrálnod, ám a facebook a saját oldalainak használatát szabályokhoz kötheti. Nincs törvényben az sem, hogy kötelező a facebookot tekinteni annak, hogy "fent vagyok az interneten". A facebook egy szolgáltatást nyújt, amihez bizonyos feltételeket követel meg. Amikor a boltban vásárolsz két zsömlét, ott sincs a boltnak joga elvenni a pénzedet a két zsömléért, csakhát nem adja oda a két zsömlét, ha nem adod oda nekik a pénzedet. Akkor a bolt tulajdonképpen megzsarol téged? Amikor elmész a bankba, hogy bankszámlát nyiss, akkor is elkérik a személyes adataidat. Ők sem hatóság, akkor nekik sincs semmi közük azokhoz az adatokhoz. Akkor ők is megzarolnak, hogy nem nyithatsz náluk számlát, ha nem adod meg az adataidat?

2015. ápr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%

Nekem van kamu regem a facen és csak annyi, hogy egy valós mobillal igazoltam...

De persze nem mást szimulál, csak egy nem létező regisztráció játszani :-)

Most küldhetitek rám a kommandót :D

2015. ápr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

"Minthogy a Facebook nem hatóság, véleményem szerint ahhoz sincs joga, hogy az általam megadott adatokat bármilyen formában ellenőrizze."

Nem vagy kötelezve arra, hogy kiadd a személyes adataid, ez csak önkéntes, szemben pl rendőrnek köteles vagy megadni.


"ha nem adom meg, kizár a szolgáltatásból, ezzel tulajdonképpen megzsarol"

Húúú mekkora bűnöző banda, mintha kényszerítenének, hogy használd a szolgáltatásukat.

Másik példa: Ha nem tudom ki vagy nem engedlek be a házamba, akkor én is zsarollak?

2015. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
#4: te nem a törvény, csak a facebook szabályzata ellen vétettél. Ezért legfeljebb kitiltást kaphtsz. Részemről mondjuk ha jól esik, csináld. Felőlem a kérdező is úgy photoshopol, ahogy csak akar, a kérdésére megadtam a választ. Felelenteni is legfeljebb a facebook fogja, de szerintem ők sem. Ha kiderül hogy kamu, simán törlik és kész.
2015. ápr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15%
Hol kér a facebook igazolványt? Ne viccelj már.
2015. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%
Köszi utolsó! Ezek szerint nem csak én nem értem, hogy milyen személyi igazolványt akar küldeni a Facebook részére?!?! :D
2015. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Valószinűleg valaki bejelentette, hogy az nagyon kamu név, és emiatt kérheti a facebook, hogy igazolja magát. Persze ilyen alapon egy rakás adatlap mehetne a levesbe.
2015. ápr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb csinálni egy új kamu fiókot, és akkor amíg nem jelentik, megint szabadon garázdálkodhatsz. Esetleg megpróbálhatsz "hamisítani" valamit, aminek semmi köze a magyar személyi igazolványhoz, csak annak tűnik. Ők úgyse tudják, milyen egy magyar személyi igazolvány, és így okiratot se hamisítasz. Legrosszabb esetben nem fogadják el, és akkor csinálsz új kamu fiókot.
2015. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!