Szeretnék összerakni egy 2.1es hangfalszettet. Akkor most hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Úgy szeretném, hogy külön veszek mélyládát, és ugye 2 magasat. Ha aktív a mélyláda, akkor nem kell hozzá erősítő? Meg lehet azt csinálni hogy egy aktív mélyládádt veszek, és egy aktív magas párt? Azt hogy lehet össze kötni? Vagy a magashoz vegyek inkább 2.0-ás erősítőt, és úgy kössem össze a mélyládával? Vagy ha mindkettő passzív vegyek 2.1es erősítőt? (Olyat nem is találtam.) Magyarázzátok már el nekem hogy ez hogy van. Új vagyok a témába, ne hülyézzetek le. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!

2016. okt. 30. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:

HA külön veszel magas párt és aktív ládát, akkor frekvencia szerint szűrni kellene.

Létezik olyan aktív láda, amiben van továbbító, sztereó szettet még rá lehet kötni és a frekvenciákat is levágja.

Vehetsz 4 csatornás erősítőt, abból az egyik a ládát hajtja, egy jó reflex ládának nem kell akkora erősítőteljesítmény, ide is be kell tenned egy hangváltót, ami leszedi a magasakat, a sztereó részről pedig le kell vágni a mélyeket.

Ezt a megoldást kb csak elektronikus tüc-tüc zenére lehet használni, más igen gyatrán fog szólni rajta.

Én a helyedben inkább a mélyláda árát jobb minőségű sztereó párba fektetném és azt raknék össze egy régebbi használt Technics erősítővel, a végeredmény ezerszer jobb és dinamikusabb lesz.

2016. okt. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem... Úgy értetted a mélyládán való spórolást, hogy akkor végülis 2.0-ám lenne? Mert a mélyládától nem szeretnék megvállni mert pont az lenne a lényeg hogy olyat vennék, ami erősebb, és az alacsonyabb Hz-ket is kiadja (25-30Hz). Csak azt nem értem, ha vennék egy aktív mélyet, és egy aktív hangfalpárt, akkor nem is kéne erősítő, csak össze kéne kötni a mélyt meg a magast, hogy mindkettő ugyanazt a jelet kapja? Mert ez tűnik számomra logikusnak ha az ,,aktív" azt jelenti hogy van benne erősítő. Bocsi ha hülyeséget beszélek, de mondom hogy eléggé kezdő vagyok a témában.
2016. okt. 30. 01:09
 3/4 anonim ***** válasza:
2.1 lènyeges, hogy nem ugyanazt a jelet kapják, hanem a mèlyláda csak a 200 hz alatti hangokat kapja, a kèt kicsi pedig az efölött lèvő tartományt. Egy jó stereo rendszer is le tud menni 30 hzre, csak megfelelő vègfok-hangfal páros kell.
2016. okt. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy olcsó házimozi erősítőt, egy aktív mélyet meg két passzív magasat.
2016. nov. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!