Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hol vegyek és milyen elektromo...

Lcb kérdése:

Hol vegyek és milyen elektromos cigarettát? Kifizetődőbb mint a klasszikus cigi?

Figyelt kérdés

3 éve dohányzok, bár az utolsó évben kevésbé. Ez idő alatt többször is próbáltam már leszokni, kisebb-nagyobb

időszakokra sikerült is de visszaszoktam.

Ezért szeretnék most, az e-cigivel próbálkozni. Az első kérdésem az lenne, hogy ha e-cigit veszek, hol vegyem? Milyen boltokat ajánlotok, ahol olcsó eszközöket árulnak? (használtat nem szeretnék venni)

Mely márkák megbízhatóak?

Vegyek telljes szettet, vagy inkább rakjak össze egyet? Ha az utóbbi,akkor milyen kazánt, porlasztót, aksit vegyek, ha egy közepes erősséget és füstmennyiséget akarok elérni, nikotin nélkül? Másik kérdésem az lenne, hogy mennyi pénzt emészt fel, napi szinten rendszeres használattal?

Kifizetődő-e magamnak keverni a folyadékot? Ha igen, használjak-e direkt erre a célra vásárolható glicerint, vagy hasonló minőségű is kapható, más felheasználási céllal, olcsóbban?


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. nov. 15. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
3 eve? Ocsem, mondjal le most amig tudsz. Nem kell semmi ecigi, csak elhatarozas. Ne csinald azt amit en, 30 evig cigiztem, tonkretetettem az eletemet.
2016. nov. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az előttem szólónak igaza van, 3 év nem igen tesz függővé, próbálj simán leszokni.


Na de hogy válaszoljak is a kérdésedre.

Jelenleg csak Nemzeti dohányboltokban lehet vásárolni, vagy interneten. Itthon vannak olyan dohányboltok, akik bővített készlettel rendelkeznek, ők az ecigiboltot alakították át Több ilyen is van Pesten, Pécsen és gondolom máshol is :) . Legjobb egy ilyen helyre bemenned, mert ott jobban tudnak segíteni, mint neten. Ha van ismerősöd, aki használ ecigit, akkor próbáld ki az övét.


Kétféle típus létezik az ecigiből. A szájból tüdős (mint a hagyományos cigi, az európaiaknál) vagy az egyből tüdős (mint az amerikaiaknál). Majd ehhez kell megfelelő MOD-ot választani.

Egy szett, ami már jobb fajta, 20-30.000Ft között fog megállni.

A tank felújítás függ attól, hogy cserélhető fejet vagy RBA-t használsz. Ha cserélhető fejeket vásárolsz akkor típustól függően 600-1200Ft/db ami kb 1 hétig tart ki (+- pár nap, attól függően mennyit használod)


A liquid mennyiség is a tank porlasztójától függ. Mennél több gőzt szeretnél, annál több liquid fog fogyni. Ami 10ml-re nézve lehet 1-8 nap. Ha ezt készen veszed, akkor 700-1200Ft körül van 10ml. Ha magad csinálod, akkor nyilván olcsóbb, fele, vagy még kevesebb, attól függ honnan veszed az alapokat.


Ha van még kérdésed írd meg, próbálok segíteni. Esetleg még annyit írj, hogy melyik nagyváros esik hozzád a legközelebb.

2016. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdetnek egy kompakt ego aio, ego aio pro, eleaf ijust s, eleaf ijust start vagy hasonló készülék is megteszi. Érdemes internetről rendelni, de ha van közeledben olyan dohánybolt, ahol legalább 5-6 féle ecigit lehet kapni, ott már érdemes kérdezősködni. Sajnos liquidet dohányboltban max. 10ml-es mennyiségben kapható, és nem olcsó. Érdemes netről rendelni, nagyobb mennyiségben olcsóbb. És a neten is találsz néhány olyan oldalt, ahol liquid keverési tanácsok vagy tank/kazán használati tanácsok vannak.
2016. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igyekszem ezek alapján dönteni. Ami a függőségemet illeti, valóban 3 év nem sok, nem is küzdök nagy függőséggel, de elég gyenge az akarat erőm, amire az is rá játszik, hogy talán csak bemesélem magamnak azt, hogy rá vagyok szokva. Le tudnék szokni, de nagyon hiányozna, így döntöttem az e-cigi mellett.
2016. nov. 17. 16:56
 5/5 anonim válasza:
Valaki tudna segiteni hol talalok olyan dohanyboltot ahol nagyobb kiszerelesben van e cigi pesten persze valahol kelenfold kornyeken ?
2017. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!