Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy UHD TV-n milyen lenne a...

Egy UHD TV-n milyen lenne a Full HD adások képe?

Figyelt kérdés

Magam sem tudom hogy itt van-e az ideje a váltásnak. Jelenleg egy LG 42LA620S FHD 3D TV-m van. Váltanék nagyobbra. Egy Samsung 49KU6500 TV-t néztem ki: UHD hajlított TV.


A TV csatornák HD-ban jönnek (már amelyik HD-ban sugároz). Illetve 15-20 GB-os FHD filmeket szoktam nézni.


Nem tudom milyen minőségűek lennének ezek a filmek ilyen TV-n. Néztem 4k Blu Ray filmeket, de elég szegényes az ajánlat.

Nem tudom, hogy érdemes váltani, vagy még várjak?



2016. nov. 25. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Na ja. A 3D sem futott be a televízió részéről.
2016. nov. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mondjuk nekem nagyon bejön a 3D. Persze az olyan, mint az Avatar, vagy az Utazás a Föld középpontja felé. Amik tényleg jól megvannak csinálva. Sajnos nagyon kevés az ilyen film. Szerintem a filmek hiányában bukott meg a 3D.


Nagyon arra hajlok most, hogy kivárok az LG OLED-ig, és talán 1 év múlva bemegy az ára 300 ezer alá.

2016. nov. 25. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:

A jobb UHD tv felkonvertálja olyanná a képet, hogy észre se veszed, hogy az nem valódi 4K-s. A gyengébb is felkonvertálja, de az nem olyan jól.

Hasonló technikával dolgozik a kicsit komolyabb, mint a moziban az iMax rendszer kép javító technológiája. Főleg a Sony-k javítanak jól.


Majd olvass utána, hogy ott hogy csinálnak házfal méretben nézhető jó minőséget egy karcos régi 24X35mm-es régi film kópiából.

Ahhoz sokkal komolyabb felbontás konverzióra és javításra van szkség. Annál nem is tudja ezt megcsinálni valós időben, de itt csak négyszeresére kell feljavítani a felbontását és komoly sokmagos grafikus videó processzor dolgozik már ezekben a jobb UHD tv-kben.


Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy ott nem a valódi képpontokat fogod látni, mert az nem került rögzítésre egy kisebb felbontás mellett, hanem azt amit a szoftver szerint az egyes képek gradációja és dinamikája szerint ott kellene látnod. Minden esetre megdöbbentő mennyire hihetően be tudja csapni a szemet. Mellesleg közelebbről is nézheted és így moziszerű panoráma élményed lesz közben, főleg ha a képernyő ívelt is. Akkor még inkább behajlik a látótered széleihez. Ehhez már 1-2 méter közötti távolságból kell nézni, ha a minősége jó onnan.

Ezt mindig a kiindulási anyag minősége és felbontása szabja meg. Még a hagyományos 640X480-as méretből is egészen jónak tűnő 4K-t tud kihozni, de ott már látszik olyasmi minta helyenként, mint egy túl tömöratett filmnél. Szóval csodát nem tud tenni, de a FULL HD-t a normálisan átteszi, hogy közelebbről is nézhesd jó minőségben.


Itt az olvasni való az iMaxról. Ehhez hasonlóan javít:

[link]

2016. nov. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A képernyő felbontásához képest minél kisebb a vétel (tv műsor, film, stb.) felbontása, annál pixelesebb, elmosódottabb a kép! HD tv csatornák és Blue Ray-filmek is "csak" Full HD felbontásúak, ezek még ha közel se tökéletes, de nézhető minőségben jelennének meg rajta, viszont sima SD tv csatornák már borzalmasak lennének, annyira kicsi a felbontásuk a képernyőhöz képest! Konzolon be lehet állítani ekkorára a legtöbb játék felbontását, illetve ha a netről akár letöltve, akár online van lehetőséged 4K filmeket nézni rajta, vagy fényképeket, de egyéb esetben viszont nem tudsz kihasználni ekkora felbontást, tehát azért egy 4K tv inkább felhasználástól függ, hiába olyan vonzó a felbontása, az nem minden esetben jó, például átlagos felhasználásra Full HD bőven elég!

És ahogyan írtad, mindent Full HD-ban nézel, tehát nem használod ki, akkor meg miért akarsz mindenáron 4K tv-t venni??

Ha vadiúj tv-t veszel a mostani helyett, lehet olyat, ami szintén FHD, mint a mostani, akár 3D-s is, de mégis vannak olyan tulajdonságai, amikben viszont sokkal-sokkal jobb!

2016. nov. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" És ahogyan írtad, mindent Full HD-ban nézel, tehát nem használod ki, akkor meg miért akarsz mindenáron 4K tv-t venni?? "


Ez így nem állja meg a helyét.

A 4K képernyő minden tartalmat jobb minőségben képes megjeleníteni a benne lévő grafikus számítógép miatt.


A 4K készüléken, ha egy kicsit is komolyabb készülék, van olyan lehetőség, ami elhiteti a szemel, hogy 4K részletességű képet lát. Ezért van benne az a 8 magos grafikus processzor! Nem is beszélve arról, hogy jóval közelebbről lehet nézni a feljavított full hd képet a 4K-s képernyőn és nem látszanak a képernyőt alkotó kép pontok, viszont a felbontása, a kép részletességének az illúziója az jelentősen nagyobb lesz.


Közelebbről nézve még a mozi élmény is létre jön. Ez alatt azt értem, hogy a látótér perifériás részeit is kiszolgálja a közelről nézett nagy felbontású képernyő. A FULL HD és a 4K anyag között nem nagyon veszel észre különbséget egy jobb (és drágább), komolyabb javító upgrade szoftverrel és hardverrel ellátott készüléken.

2016. nov. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!