Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Le tudja adni így a házimozim...

Le tudja adni így a házimozim az 5.1 hangzást?

Figyelt kérdés
Sziasztok. házimozi rendszert úgy tudtam csak a tv-re kötni, hogy rca-jack kábelt használtam a tv fülhallgató kimenetébe. a kérdésem az hogy valahogy be tudom így állítani az 5.1 et?

2016. dec. 1. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Dolby ProLogic esetleg igen, de valódi 5.1 az nem.
2016. dec. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

és honnan tudom hogy megvan ez a dolby digit pro hangzásom?

a tv-n szinte semmilyen beállítási lehetőségem nincs a hang input output al kapcsolatban. Panasonic Viera tv-m van és a "viera link" gomb(ahol elvileg a csatlakoztatott eszközöket lehetne beállítani) megnyomása után azt írja hogy "nem használható funkció (gondolom azért mert nem hdmi vel van összekötve). a lejátszón nincs hdmi.

2016. dec. 1. 18:26
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha az erősítőt beállítod 5.1-es hangzásra, ki fogja írni, hogy milyen jelet észlel. Sztereó fejhallgatón keresztül a maximális csak Dolby Surround hangzás lesz (vagyis a hátsó csatornák közösen szólnak.


Milyen jellegű adást szeretnél a házimozin hallgatni? Nem biztos, hogy a TV-t kell az erősítőhöz csatlakoztatni, ha van más forrásod is!

2016. dec. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
a célom az volt hogy a tv hangját halljam a hangfalokból. amit csakis így a fülhallgatós módszerrel tudtunk beüzemelni.rca vagy scart között választhattam. a scart ugye csak akkor szól ha átváltok dvd re. a 3 színű rca megoldás nem működött. az egyetlen ami a tv hangját leadja az a jack- 2x rca.így is szép a hangzás csak szeretném az 5.1 hatást pl xbox360 fps játékokban.
2016. dec. 1. 19:15
 5/14 anonim ***** válasza:

Értem. A 3 színű RCA aljzat azért nem működik, mert az csak bemenet a TV-be, kifelé nem tud hangot adni. A SCART kábelekből nagy választék van (volt), van elosztós variáció is, amivel a hangot ki lehet hozni a TV-ből és azt is erősíteni lehet. De mivel csak sztereó jellel nézünk szemben így is, úgy is, ezért majdnem ugyanúgy szól, mint a fejhallgató csatlakozó.


Vannak olyan erősítők is, amelyek képesek olyan üzemmódra, hogy a sztereó jelet minden hangfalon megszólaltatják. Nálam ezt 5ch Stereo felirat mutatja. Ha a tiéden van ilyen, akkor használhatod ezt a DSP beállítást is.

2016. dec. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok ismét


Ha van az XBOX-odon digitális kimenet és az erősítőd is képes fogadni, akkor is nagy esélyed van, hogy 5.1-es hangzást tudsz generálni. Bocs, ezekhez a játékokhoz túl öreg vagyok :( Nézz utána a leírásban, ha rendelkezel ilyennel. Sajnos sokan megfeledkeznek erről, amikor azt hiszik, hogy mindent tud a gépük, ami elvárható. Nem mindig van így, de van úgy is, hogy többet is tud, mint amit várnánk. Szóval nem árt átfutni.

2016. dec. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

elmodnom milyen lehetőségeim vannak a lejátszó kijelzőjén ha megnyomom a sorround gombot:

1q 5.1

2q 5.1

2ch

Auto

nyílván valamelyik 5.1 kell bár nem tudom mi a különbség a 2 között. ám egy elég régi erősítőről beszélünk.

2016. dec. 1. 19:48
 8/14 anonim ***** válasza:

Ettől nem lettem okosabb, sajnos.

Próbáljuk meg azt, hogy leírod az eszközeid pontos típusát: XBOX360, TV, erősítő. Hátha úgy egyszerűbb lesz kikeresnem a neten és megnéznem, hogy melyik mit tud.

2016. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

házimozi: broksonic DVCR 9000(UK) ehhez van a 6 hangfal ugyanilyen márkájú


TV: Panasonic Viera 107 cm modell:TH-42pz8es


Xbox: xbox360 E 500GB


Köszönöm Segítséged!!!

2016. dec. 1. 20:15
 10/14 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem, tényleg nem tudjuk megoldani ...


Írtad, hogy a DVD-s erősítőtöl a TV-ig Scart-al tudtad összekötni, mert nincs rajta HDMI. van viszont a TV hátulján egy Audio Out RCA kimenet, baloldalon az első (hátulról nézve). Azon ki kellene, hogy menjen a hang valahogy, mert azért van ott! Megeshet, hogy valahol a TV menüjében van egy kimenetet szabályzó hangerő. A fejhallgatókhoz is tesznek ilyet, hogy ne ugyanúgy szóljon, hanem külön állítható legyen.


Az XBOX hátulján viszont látok HDMI kábelt, így gondolom ezzel csatlakozik a TV-hez és nem a 3 színű RCA kábellel.


Tehát a gyenge pont az erősítő. Találtam hozzá egy képet és egy ismertetőt, de még a csatlakozókat sem sorolja fel. A készülék hátuljáról semmit nem találtam, pedig jó lett volna. Használatival ugyanez a helyzet.

Annyit azért tudok, hogy mindegyik ilyen kütyünek van legalább 1 külső bemenete, gondolom oda kötötted a fejhallgatós csatlakozást. Kérdés, hogy ezt a külső csatornát hogyan tudja kezelni az 5.1 erősítő rész.


Gyanítom, hogy ott vagyunk, ahol a part szakad és akárhogyan próbálok segíteni, nem fog menni. Ha egyszer eljutsz odáig, hogy veszel egy márkás házimozi erősítőt és hangfalakat, akkor össze fog jönni, de így sajnos be kell érned most ezzel.


Sok variáció van már manapság, én leginkább valami optikai vagy digitális csatlakozást kerestem volna a hátlapokon, de egyiken sincs semmi. Ezek hasznosak már manapság, szinte minden mai TV-n vannak. Nekem is régebbi Panasonic plazmám van és azon sincs, de a 16 éves Onkyo házimozi erősítőm mindent visz ... kivéve a HDMI-t. Az akkor még nem is létezett! :)

2016. dec. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!