Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Maximumon hallgattam a zenét...

Maximumon hallgattam a zenét a Logitech Z5500-on.10 perc után fura "égett szagra" lettem figyelmes majd lekapcsoltam. Baja lett?

Figyelt kérdés

Nos eddig sosem volt max. hangeron hallgatva, de maganhazba ki lett hozva es itt nem sajnaltam a hangerot a vezerlojen a melyladat is maximumra felhuztam. A hatuljan levo hutoborda nagyon meleg volt egy ponton szinte forro, de fustot halistennek nem vettem eszre. Azota is ugyanugy szol mint elotte de nagyon megilyedtem hiszen elkepzelhetetlen hogy ez termeszetes dolog. Eloszor arra gyanakodtam hogy az evek alatt esetlegesen beleszallt por egett szaga de ennek affele jellegzetes elektronikai egett szaga van. Most hogy pihentettem es probalgattam semmi hibat nem vettem eszre rajta. Viszont ez a fura szag ha a levegozteto nyilasan szagulom ugyanugy erzodik. Merjem hasznalni ? Esetleg valaki tudja hogy mi okozhatta? Nyilvan tulhevult...de egy huvos szobaban van es birnia kellene a terhelest hiszen erre lett kitalalva

Nemtudom mit tegyek... .:(



2016. dec. 6. 18:12
 1/3 Zzzoli ***** válasza:

Amikor hajtod, a ráküldött elektromos teljesítmény egy része hőben megy el a hangszóró tekercsén, a lakkozott rézhuzal és a hozzá használt ragasztó 100 C fokot is simán elvisel, de olyankor egyes összetevők a ragasztóból kipárolognak.

Ha nem lett zörgős csörgős, akkor megnyugodhatsz és nyugodtan használhatod tovább :-)

2016. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Remelem hogy igazad van! Egy kicsit megnyugodtam. Hosszu evek utan vegre ugy hasznalnam ahogy szeretnem nem zavarnam a szomszedokat es tonkre menne... nagyon rosszul ereznem magamat es persze nem vagyok tele hogy csak ugy vegyek egy uj hangfal szettet foleg hogy ezt a bestiat nem is gyartjak mar. Szoval akkor osszesegeben nem serult meg? Egy kicsi búgó hangja van amikor bekapcsolom a tápot rajta de az eddig is volt es nem allandoan es eleg halkan. Remelem nem serult meg a tekercs benne vagy nem egett meg valami kabel. Mi van ha felhangositom es csak ugy elpattan? Ettol felek. Nem ertek hozza sajnos nemtudom hogyan mukodnek csak sejtem. Es feltem is mert nagyon szeretem.
2016. dec. 6. 19:03
 3/3 Zzzoli ***** válasza:
Kábel nem ég meg benne. A végfok mehet ki és a hangszóró tekercse éghet meg, fellazulhat a csévén, összegyűrődhet, menetzárlatos lehet. Azon nyomban észrevenni a hangján.
2016. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!