Érdemes DAB rádiót venni?

Figyelt kérdés
Egy kisméretű rádió vásárlásán gondolkozom, de nem tudom hogy van-e kis hazánkban létjogosultsága a DAB-nak.
2017. jan. 25. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem igazán, állítólag van pár DAB adás, de elég szűkös a választék, ráadásul csak budapesten, és közvetlen környékén van sugározva, 1 darab adótoronyból. És ez már sok éve így van, szóval nem valószínű hogy változni fog.
2017. jan. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor jól sejtettem hogy még nincs létjogosultsága.

Köszönöm szépen a válaszod.

2017. jan. 25. 17:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem érdemes. Alig van adó és kb. 10-szer drágább egy DAB vevő, mint egy sima FM.


Nem tudom ez mennyire naprakész, de látszik, hogy nincs sok adó és a lefedettség sem túl jó:

[link]

2017. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is várnék, míg jobban elterjed, most csak Pest megyében (és inkább Budapesten és környékén) foghatóak a digitális rádió adások.

DAB+ amit kell majd venni, mert a DAB szabványról DAB+ szabványra álltak át, úgy tudom.

Ha addig át nem állnak valami másra/nem fejlődik tovább...

2017. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!