Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangszóró erősítő kimeneti...

Hangszóró erősítő kimeneti teljesítményének csökkentése?

Figyelt kérdés
Adott 2x25w maximum teljesítményű, 6 Ohm-os hangszóró, valamint 2x50w-os (4-8 Ohm)erősítő. Tudomásom szerint ajánlott 1,5-szer akkora teljesítményű hangszóró, mint erősítő. Lenne valami megoldás arra, hogy csökkentsen a leadott teljesítményét az erősítőnek? Köszönöm előre is a válaszokat.

2017. márc. 3. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Az 50 w-os hangszórót meg kell hajtsad legalább 15 W-al, hogy szépen zenéljen. Ez kb az erősítőd teljesítményének alig fele. Sztem ez így szólna ideálisan, csak azt nem tudom, te hol hallgatsz 15 w al zenét? Lakásban nem túl nagy az?
2017. márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A válasz rendkívül egyszerű, ne tekerd fel annyira a hangerőt és akkor nem fognak a hangszóróid elszállni.
2017. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a vol nevű potit nem kell koppra tekerni, és minden ok.
2017. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár ezekre azért én is gondoltam. Egyébként egy BT-s hangszóró lenne belőle, 2 db 25w maximum teljesítményű hangszóróval, valamint egy 2x50w-os, BT-s sztereó erősítőm van hozzá. Azért gondoltam valami olyan megoldásra, ami csökkenti a kimeneti teljesítményt, hogy biztosítva legyenek a hangszórók.
2017. márc. 4. 19:18
 5/6 Minekvan ***** válasza:

A felsoroltakon kívül van még több lehetőség a kimeneti teljesítmény csökkentéséhez. Az egyik hogy készítesz egy feszültségosztót fix ellenállásokkal (ugyanaz mint a potméterrel), és vagy kívülre egy külön kis nyák-ra, vagy a belül a cinch-re forrasztod.De szem előtt kell tartani, hogy így mindegyik jelforrás gyengébben szól majd.Esetleg ha több bemenet van, akkor az egyiket fel lehet áldozni erre.De szerintem a kívüli megoldás jobb, mert univerzálisabb.A másik megoldás kicsit több ismeretet igényel, ez pedig a végfok erősítésének csökkentése a visszacsatolás módosításával.Ezzel a megoldással viszont kár "lebutítani" a meglévő teljesítményt.A feszültségosztó ellenállásainak értékét a következő egyszerű képlet szerint számolhatod:

R1=(n-1)R2 Az R2 az erősítő bemeneti impedancia kb. ötöde, tizede között választod, n= a bemeneti feszültség csökkentésének hányszorosa. Az R1 a jelvonalba van iktatva,az R2 az R1 után a földre. Sztereóban kétszer van ugyanez.

2017. márc. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. jún. 19. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!