Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Házimozi erősítő fejlesztése...

Mobilerack kérdése:

Házimozi erősítő fejlesztése lehetséges? Adott egy Akai 8 ohm magassal és 6 ohm méllyel rendelkező házimozi erősítő és az összes hangfalam 6 ohmos ami a mélynél nem okoz gondot viszont a magasaknál időközönként be reccsen, kattog.

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne hogy mit lehetne benne cserélni hogy ne recsegjenek a hangfalak? Mert most nincs anyagi keretem egy 6 ohmos erősítőre.

Mit lehetne benne cserélni: Kondikat, végfokot vagy esetleg hangváltót. A forrasztással nincs gondom de ez esetben jelenleg tanácstalan vagyok.



2017. márc. 23. 12:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek azt nem írtam oda hogy amikor a mély hangot kell nyomnia azt adja szépen és akkor reccsennek be a hangfalak.
2017. márc. 23. 12:33
 2/4 Zzzoli ***** válasza:

Nem értem hogy a házimozi erősítő hogy rendelkezik 8 ohm magassal, meg 6 ohm méllyel?

A házimozi erősítőnek vannak kimenetei, fronthangfalakra, surroundokra, centerre, meg a subra a premamp kimenet.

A kimenetek terhelhetőek bizonyos terhelőimpedanciával. 4 ohm, vagy 6 ohm, vagy 8 ohm.

A hangfalaknak van egy bizonyos impedanciájuk, ezt illik illeszteni az erősítővel, vagy nagyobbnak kell lenni az erősítő minimális terhelőimpedanciájánál.

Egyébként az Akainál sajnos ilyen anomáliák azért fordulnak elő, mert nagyon nagyon költséghatékonyan van összerakva, immáron kínában.

2017. márc. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Minekvan ***** válasza:
A gyárilag készült hangfalakban a hangszórók impedanciájához és űrtartalomhoz tervezik a hangváltót, a frekvencia vágások az adott hangszórókhoz mérten van választva, így nem tanácsos nagyon más értékekre cserélgetni a váltó elemeit.Hogy berecsegnek a magas hangok, vagy túlterhelés, vagy rosszabb esetben károsodott a közép vagy magas hangszóró. A 8 ohmos kimenetre az optimális illesztés a 8, de a 6 ohmos terhelés még elviselhető érték némi alacsonyabb jelszinttel tartósan terhelhető a hangfal.Hozzáteszem hogy a szakszerűen kivitelezett hangváltó esetén.A kínainál nem vagyok biztos.
2017. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: Sajnos nincs olyan telefonom amivel éles képet tudnék csinálni pedig megmutatnám hogy így van.

ez van a kimenethez írva.

speaker imp 8ohm

center imp 8 ohm

subwoofer imp 6 ohm

de ez lényegtelen attól még igazad van egy kínai cucc.

A második hozzászólónak:

A hangfalak más erősítőjével ami 6ohmos tökéletesen szólnak recsegés nélkül vagyis akkor az erősítő van túl terhelve. De zene hallgatásnál 5-10 perc után vagy filmezésnél kb olyan 20-25 perc után kezdi csinálni. Így bátorkodtam hozzádobni hütésként még + egy 10 cm es pc ventit bekötöttem a venti vezérlőjébe de így is csinálja. Ezért jutott eszembe hogy lehetséges a kondik mert így már a ház hideg szóval a hűtés lehűti rendesen.

2017. márc. 24. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!