Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha 4k felbontásra van állítva...

Ha 4k felbontásra van állítva a TV, akkor a filmek számítógépről akadnak! De miért?

Figyelt kérdés

LG 49UH661V 4k TV-t vettem 2 napja és nem tudok rájönni mi lehet a probléma... PC-vel van összekötve:

Alaplap: ASROCK Z97 Extreme3

CPU: Intel Core i5-4690k (3,5Ghz)

RAM: Kingston 2x4 GB (DDR3 1600 Mhz)

VGA: MSI GeForce GTX 1060 Gaming X (6GB)

Op.rendszer: WINDOWS 10 Enterprise 64bit

Ha a TV-n 4k-ról (2160p) visszaveszem Full HD-ra (1080p) a felbontást, akkor teljesen simán fut a film, de ha visszaállítom, akkor vannak benne apró, de nagyon zavaró akadások, döccenések és ez nagyon idegesít!!!

A HDMI kábelre gondoltam, mert csak 1.4-es, de kipróbáltam egy 2.0-ással is és ugyanaz a helyzet! Pendrive-ról szépen lejátssza a Full HD filmeket a TV, 4k-s filmet még nem próbáltam, mert nincs akkora Pendrive-om! A PC-m lenne kevés!? Hát nem hiszem! Ötlet?


2017. ápr. 23. 11:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Másik lejátszó? VLC?
2017. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Szirty ***** válasza:
Kevés a teljesítmény.
2017. ápr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

VLC-vel is próbáltam, de ott is döcög bármelyik Full HD film! GomPlayer és PowerDVD is ugyanez!

Nem hiszem, hogy gyenge gépem lenne és még ez a teljesítmény is kevés!? Most néztem, hogy játéknál 4k-ba (Dying Light) nem akadozik, mint a filmnél, csak persze oda már kevés a gépem és lassúcska a játék, de akadás nincs!!! Egy Full HD film meg kifog rajta!? Érdekes!

2017. ápr. 23. 13:50
 4/22 Szirty ***** válasza:
74%
A játék is kifog rajta meg a film is, ahogy írtad.
2017. ápr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
A vga-d erőből lejátszik egy 4k filmet akadás nélkül. Nem a gép kicsi hozzá. A 4k játék tv-n nem akad? Mert akkor a lejátszó hibája.
2017. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%
Több 4K filmmel próbáltad? Youtube 4K videók milyenek?
2017. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

A játék nem akad 4k-ba, csak ugye lassú, mert oda már szerintem kellene a legújabb VGA!

Csak a filmek akadnak, de az is csak akkor, ha PC-ről próbálom átjátszani TV-re, ha külön bedugok egy pendrive-ot a TV-be úgy tökéletes, semmi akadás!

Vettem egy 4k-s HDMI kábelt is a PC és a TV közé, mert úgy tudom a régebbi már nem jó, de nincs semmi különbség!

Ha a gépem lenne kevés, akkor Feladatkezelőbe vagy a CPU-t, vagy a VGA-t zabálná, de nálam 20-30%-on van filmezés alatt és közben meg akad a kép!

Lejátszóból legalább 5-öt próbáltam (VLC, KMPlayer, PowerDVD, GomPlayer, 5KPlyaer) egyikkel se volt jó!

Az nem lehet, hogy valami beállítás hiányzik pl. a VGA kapcsán, vagy valami külsős program kell neki, hogy "elsimítsa" az akadást!?

A VGA-m 8k-t tud, több mint 100.000 Ft-os kártya, nehogy már egy filmet ne tudjon lejátszani normálisan... A CPU-m meg 70.000 Ft-ot ér, azzal se hiszem, hogy baj lenne...

Már eléggé idegesít, hogy mindig pendrive-ra kell másolgassam a filmeket!!! :(

Egyéb ötlet valakinek???

2017. ápr. 23. 19:04
 8/22 anonim ***** válasza:
Kérdeztem valamit..
2017. ápr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Hardver dekódolás az Inteles (CPU/IGPU) vagy az nVidiás (CUDA)?
2017. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Többi 4k jó volt, youtube 4k kiváló volt, azzal nincs baj!

De közben szerintem megoldottam a problémát! A VGA beállításoknál kellett a Hz-et levenni egészen 23 Hz-re és így már megszűnt az akadás! Szerintetek létezik, hogy csak ennyi Hz-en jó?

2017. ápr. 23. 20:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!