Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha 4k felbontásra van állítva...

Ha 4k felbontásra van állítva a TV, akkor a filmek számítógépről akadnak! De miért?

Figyelt kérdés

LG 49UH661V 4k TV-t vettem 2 napja és nem tudok rájönni mi lehet a probléma... PC-vel van összekötve:

Alaplap: ASROCK Z97 Extreme3

CPU: Intel Core i5-4690k (3,5Ghz)

RAM: Kingston 2x4 GB (DDR3 1600 Mhz)

VGA: MSI GeForce GTX 1060 Gaming X (6GB)

Op.rendszer: WINDOWS 10 Enterprise 64bit

Ha a TV-n 4k-ról (2160p) visszaveszem Full HD-ra (1080p) a felbontást, akkor teljesen simán fut a film, de ha visszaállítom, akkor vannak benne apró, de nagyon zavaró akadások, döccenések és ez nagyon idegesít!!!

A HDMI kábelre gondoltam, mert csak 1.4-es, de kipróbáltam egy 2.0-ással is és ugyanaz a helyzet! Pendrive-ról szépen lejátssza a Full HD filmeket a TV, 4k-s filmet még nem próbáltam, mert nincs akkora Pendrive-om! A PC-m lenne kevés!? Hát nem hiszem! Ötlet?


2017. ápr. 23. 11:31
1 2 3
 11/22 hlac86 válasza:
Nekem ugyanilyen problémám adódott egy új Philips 55PUS6162 típusú TV-n. A 2 évvel régebbi 50"-os TV-mre hibátlanul átnyomta a gép HDMI kábelen a filmeket, erre az újra viszont nem, ezen a 720p is akadt, de még az annál rosszabb minőség is. A te általad javasolt Hz levitel 23-ra segített. Így már nálam is hibátlan a kép. 3-4 napig kerestem különböző fórumokon a megoldást, de épkézláb javaslatot nem találtam, majdnem videókarit cseréltem, de a te javaslatod megoldotta! Niylván másoknak is hasznos lesz még! Köszi!
2017. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
Nálam is ez oldotta meg!
2019. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Hol, hogyan veszem le a VGA "HZ" -t?
2020. febr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ezt a megoldást el kell felejteni. MadVR kadenciahelyes lejátszás, ezekre a szavakra kell rákeresni, részletesen le van írva, hogy kell beállítani.
2020. febr. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

# 14

Tudod, miért beszélsz hülyeséget szerintem?

Mert tökmindegy, hogy valaki manuálisan állítja be kadenciahelyesre vagy a madVR teszi meg helyette.

Amikor manuálisan beállítja a képfrissítést (parasztosan: Hz-et) 23 vagy 24 Hz-re és elindít egy 24p mozit, onnan kezdve a driver úgyis szinkronizál a videóval vagy a lejátszó a driverrel, ezt már nem tudom, de nem fog akadni, eltérni.

Egy időben én is kapcsolgattam, kreáltam parancsikonokat 24 és 60 Hz-re, amivel könnyen át tudtam váltani, videótól függően.

Nem kellett hozzá madVR, ilyen egyszerű.


Később meg teljesen leszoktam róla és maradt 60 Hz-en, mert nekem az Intel-driver valamilyen módon megoldja, hogy így sem akad a 24p mozi. Vagy csak igen ritkán tűnik fel. Inkább 24 Hz-en járatva jelentkezett bizonyos kellemetlenség, ezt most nem részletezem.

2020. febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Sejtetem, hogy a "VGA HZ" valami idióta megoldás lesz, de madVR megoldás is egy fos.

Ezen két bites barátaim teljesen felesleges összevesznetek, inkább öljétek egymást!

Több értelmét látja a társadalom értelmesebb rétegei hosszabb de rövidebb távon is.


Normális megoldás érdekelne, hogy 1080p, 720p -s filmek ne akadjanak!

Köszi!

2020. febr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A lejátszó beállításaiban meg a lejátszás közben futó directshow filterek beállításaiban mindenki körülnézett, ugye?
2020. febr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

# 16

Gondolod, a megoldáshoz célravezető lesz sértegetni másokat?

Tudod mikor segítek ezután!

Oldd meg, ahogy tudod!

2020. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A 60hz-et úgy oldja meg az Intel driver, hogy beilleszt képkockákat a pótlásra, de akinek annyira rossz a szeme, hogy ezt nem veszi észre, annak kár is ezt magyarázni. Vannak filmek, amik 25 FPS-ben vannak, te belövöd a tv-t 24 hz-re, megint mikroszaggatások lesznek, mert eltérés van. Aki azt mondja a MadVR-ra, hogy fos, az nem is értem, minek néz filmet gépről.
2020. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

# 19

Hülyeséget beszélsz megint, 55 collos Panasonic plazmán észrevenném, sőt ha tudnál olvasni, még utaltam is rá, hogy észreveszem.

Mint ahogy észrevettem régebbi rendszereimen, más videókártyával, vagy még régebben a képcsöves korszakban is.

Tehát jól ismerem a jelenséget, amikor svenkel a kamera stb.

Csak épp ez az érdekes, mióta az Intel integrált GPU van a plazmával, ha látok is ilyen hibát egyes videóknál, az elég ritka és épp emiatt nem is tud különösebben érdekelni, hiszen annyit kibírok szívroham nélkül.

Próbáltam 24 Hz-en is járatni a 24p mozikat, ott meg más dolog jelentkezett, de ezzel már nem húzom az időt, hogy elmagyarázzam, mert annyira nem szimpatikus ez a negatív közeg, hogy további tudást és információkat osszak meg itt.

2020. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!