Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szerintetek se meglepő, hogy...

S55 kérdése:

Szerintetek se meglepő, hogy egyre kevesebb tabletet adnak el?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy már egy jó ideje jelentősen csökken a tabletek eladási mértéke. Szerintem ez egyrészt azért van, mert a tabletek fejlődése szinte leállt, egy ma kapható tablet teljesítménye és egy 2-3 évesé között nincs lényegi különbség, méretben is ugyanakkorákat kapni már egy ideje (7-8-10 inches). Másrészt az emberek kezdenek rájönni, hogy a kínai gyártmányú tabletek nagyon ritkán bírják pár évnél tovább, ezért ezeket kerülik (gyakorlatilag az összesnek valamilyen akksi/töltési hibája lesz normális használat mellett 1-2 éven belül).

Itt a cikk:

[link]



2017. máj. 9. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ja meg lassan akkora egy telefon mint régebben egy tablet:D
2017. máj. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

7-8-10 ". Ez nem is fog változni.

Hiába kinaizol, szinten minden ott készül ma már.

A másik pedig a méret, mert a telefonok is elérték mér az 5.5 -6.4 collt. Akkor teljesen felesleges egy 7 collos tablet. Ráadásul a SIM kártyás tabletek amik értek valamit. A többit hiába gyártották, Samsung meg az iPad-ot , csak wifivel tudták használni. Nekem van tabletem 8 ", sokkal jobb böngészni mint az 5.5 " telefonon. De viszont hordani , az utcára jobb a telefon mert jóval kisebb, kényelmesebb , még is. Azt te nem tudod hogy az összesnek milyen töltési baja van, vagy volt esetleg. Az enyémmel még semmi probléma nem volt. Ez másfél éves, előtte volt egy az is több volt mint egy éves , de ráléptem és össze tört.

2017. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 Nem állítottam, hogy fog változni (bár én személy szerint szívesen látnék nagyobb tableteket a piacon), csak néhány éve az lehetett a motivácio a tablet vásárláshoz, hogy megjelentek a 8 inches eszközök.

Az ugyan igaz, hogy ma már minden Kínában készül, kicsit rosszul fogalmaztam, de a kínai tabletgyártó márkák (mondhatni noname márkák) minőségileg alulmaradnak a nagy telefongyártókhoz képest.

Ez esetben örülj, hogy bírja, valószínűleg szerencséd volt:)

2017. máj. 9. 17:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben az is benne van, hogy az emberek nem cserélgetik állandóan a tabletjüket.

Nekem pl van egy lassan 5 éves iPad 4 készülékem, ami a mai napig tökéletesen működik, és mindent tud, amire szükségem van.

2017. máj. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Pontosan, erre próbáltam én is utalni, hogy egyszerűen feleslegessé vált lecserélni, mert semmivel nem ad többet az új.
2017. máj. 9. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, mondjuk az én iPad 4-met már tervezem lecserélni, mert az akku már nagyon gyenge benne ( 3-4 órát bír folyamatos használattal ), plusz a hardveren is érzem hogy néha már elavult, bár ez annyira nem vészes. Inkább az akku.

Néztem is az új 2017-es iPad-et (a simát, nem a Pro-t, arra nincs pénzem :D ). Egy ilyenre majd lehet beruházok a közeljövőben, ami remélhetőleg újra kibír minimum 3-4 évet.

2017. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hidd el a 3-4 óra egy Androidos tabletnek újkorában is jó teljesítmény:D

Egyébként valóban, 3-4 évente azért még ilyen lassú fejlődés mellett is van értelme cserélni.

2017. máj. 9. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!