Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem játssza le az írt...

Miért nem játssza le az írt MP3 CD-t az autósrádió?

Figyelt kérdés
Most írtam CD-t, és a rádió (MP3-as) az első számot elindítja, de utána nem lehet léptetni, sem bele tekerni. Régebbi CD-ket gond nélkül viszi (MP3-at és audiót egyaránt). A CD-vel lehet a gond (52x), vagy az írási sebességgel? Windows-sal írtam ki, 10x-essel. Köszi ha tudtok segíteni!
2017. jún. 26. 09:26
 1/6 Wadmalac ***** válasza:

Lehet gond az írási sebességgel, meg az írási móddal is.

Ha sima adatként van kiírva, vannak olyan fejegységek ,amelyek nem tudják normálisan kezelni.

Erre van egy olyan írási mód, hogy (nem tudom, minden íróprogi így hívja-e) mp3 jukebox. Az kifejezetten az mp3 játszókra szánt protokollban írja ki a számokat.

Ja meg sok fejegység nem tolerálja a lezáratlan CD-ket, tehát ha úgy írod ki, hogy később még lehet hozzáírni. Ilyenkor nem komplett a FAT-tábla (vagy ennek a cd-s megfelelője, ami nem tudom milyen néven fut) és a fejegység nem tudja megtalálni a számok kezdetét. Az újabb fejek már általában kezelik, de gyakran nem lehet beletekerni a számokba, csak léptetni.

2017. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azzal végül is nem is lenne gond, ha bele tekerni nem tudok, csak léptetni lehessen és játssza le normálisan a számokat. Gondolom, akkor ehhez érdemes letölteni egy író progit, nem csak a sima windows intézővel kiírni. Régebben NERO-t használtam, de már évek óta nem írtam CD-t, csak most került a kocsimba egy régebbi JVC fejegység, ebben csak CD van, és azért kéne, hogy valahogy zenét tudjak varázsolni rá. :)
2017. jún. 26. 10:10
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]


ilyen a hátulja a magnónak, van egy kis kábel rajta, amin ilyen aux kimenetet látok... ha veszek egy aux kábelt, aminek mindkét vége jack, össze tudom kötni a telefonommal szerinted?

2017. jún. 26. 11:41
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
Ha az aux, akkor igen. Valószínűleg az.
2017. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valamelyik a változó bitrátát nem szereti.

Alakítsd át az mp3-akat konstans bitrátájúvá, hátha úgy jó lesz.

2017. jún. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na ma egy másik gépen írtam ki 2 cd-t, egy audiot és egy mp3-at és mindkettőt lejátssza a rádió szépen. Az audiot simán wmplayerrel írtam, az mp3-at meg a felkínált legkisebben, azt hiszem 8x... és most már szuper :)
2017. jún. 26. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!