Az Xbox One X hogyan tudja egyetlen kimeneten keresztül (HDMI OUT) egyszerre továbbítani a 4K képet (4k ULTRA HD Blu-ray film esetén) és a nagyfelbontású Dolby Atmos hangot továbbítani a Dolby Atmos hangprojektorba, majd a projektorból a 4KTV-be?

Figyelt kérdés

Előrendeltem egy Xbox One X-et! A konzol tudomásom szerint tudja a Dolby Atmos jelet továbbítani az erősítőbe. Én viszont nem szeretnék erősítőt venni, hanem egy Samsung HW-K950 Dolby Atmos-os hangprojektort! Kérdésem: a hangprojektorba is tudja továbbítani az Atmos jelet a konzol; illetve, ha igen, akkor onnan hogyan tudom továbbítani a képet a 4K-s TV-mre? A TV-m: Samsung KS8000!

A TV-m tudja a bluetooth-on keresztül a hangot a projektorokba továbbítani. Talán így tudom igazán megoldani, a hangot és a képet is egyben? Úgy értem, ha az Xbox HDMI-jét a TV kimenetébe dugom és így egy kimeneten keresztül viszi a 4K-s jelet és az Atmos hangot a TV-ig, a TV pedig kiadja a 2160p-s képet, a hangot pedig a TV leválasztja a képről és bluetooth-on keresztül továbbítja az Atmos projektornak./?



#projektor #Dolby Atmos #Xbox One X #HDMI OUT #egyetlen kimenet #Samsung KS8000 #Samsung HW-K950 #Dolby Atmos hangprojetor
2017. júl. 4. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindegyik Xbox Oneon van egy optikai SPDif kimenet külső hangeszközök számára amin a hang külön kiköthető a kijelzőtől független eszközre.


Amúgy maga a gépen HDMI2.0 kimenet van ami támogatja a hdcp 2.2 szabványt vagyis teljes 4K jelet tud HDRel és a hozzá tartozó összes információval egyszerre továbbítani.

2017. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Már csak az a kérdés, hogy ha mondjuk optikai kábellel kötném össze a lelendő konzolom és a lelendő soundbarom, akkor azon keresztül is kiviszi e az 5.1.4-es hangot, az összesen 9.1-be? Mert ha jól tudom, az optikai kimenet csak 5.1-et tud kivinni, de ami maga a projektor is, de akkor mi van a 4 atmos hangszóróval?
2017. júl. 6. 17:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Passz, ahhoz nem értek.
2017. júl. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!