UPC vagy T-Sat (telekom) műholdas TV-t válasszunk?

Figyelt kérdés

Üdv!


Költözés előtt állunk, sajnos az új lakhelyünknél (új utca) nincs semmilyen kábeles szolgáltatás.


Az internet mikrohullámú rádiós (Z-Net), tv pedig csak műholdas lehet. Érdeklődtünk a Telekomnál de a közeljövőben nem lesz bővítés a környéken, így nincs más opció.


2 szolgáltatónál maradtunk: UPC vagy T-Sat (Digink volt korábban és elég rossz a képminőség, de ahogy hallottam a Mindig tv is hasonló - na de vissza az eredeti kérdésre.


A legnagyobb csomagokat néztük ki mindkettőből, áruk 4999-4999, 2 beltéri kellene, a UPC-nél a 2. 300Ft, a Telekomnál 870Ft -- a UPC gyárilag rendelkezik felvevő opcióval, míg a Telekomnál ez 1100Ft/hó. Eddig a pontig egyértelmű lett volna, hogy UPC, viszont a T-Sat-nak jobb a programcsomagja (legalábbis több olyant tartalmaz amiket mi nézünk).


Innentől inkább az lenne a kérdés, hogy melyik milyen képminőséggel rendelkezik? Esetleg van valakinek tapasztalata mindkettővel? Valamint hallottam, hogy a T-Sat-nál vannak gondok a beltérikkel, ennek lehet alapja?


Előre is köszönök minden véleményt és segítséget!



2017. aug. 20. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem UPC műholdas van, de nem vagyok vele megelégedve. Jelenleg sajnos hűségidőm van, de ha lejár, váltok T-Home-ra. Eddig a UPC Direct volt szerintem a legjobb, de mióta pár éve új műholdról sugároznak a színvonal nagyon kezd vissza esni. Ugye ugyanarról a pozícióról sugároznak mint a Digi, így egyre gyakrabb a közösködès a csatornákon, ami szép és jó, de ha a csatornát a Digi adja fel és nem a UPC, akkor ott nagy a baj a kép minőségben. Tudjuk, hogy a Digi műholdas tv-je nem a minőségről híres. Most pl nagy cirkusz van az Eurosport 2 HD csatornával, aminek nem a megfelelő Magyarországra szánt verzióját adják, német foci és Wimbledon nélkül. Aminek az oka, hogy a Slovak Telekomtol veszik át a cseh-szlovák piacra szánt verziót. Helyette àt veszik a Digitől gyatra minőségben a nem HD verziót, amit a magyar piacra szántak. Mivel alapba nem Magyarországon bejegyzett cég a UPC Direct, hanem luxemburgi, így ezek szerint ehhez hasonló dolgok is beleférnek. Nekem ez nem szimpatikus. Egyébként a UPC Direct által feladott csatornák minősége nem rossz, nézhető kategória. Persze ne várj kábel tv minőséget, annál picivel rosszabb, de műholdon a UPC és a Telekom hasonló minőségben ad. A Digi a legalja, azt műholdon senkinek nem ajánlom. De azt mondom neked, hogy T-Home. Jóval több HD csatorna van a kínálatban. Igazából minőségben nincs különbség, többi csak azon múlik melyik csatornák érdekelnek illetve mennyit szánsz rá havonta
2017. aug. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A gyári boxok minden szolgálatonal olyanok amilyenek sajnos. Arra tudod használni, amire kell, csatornaváltás, EPG megnézése. UPC borokról is olvastam sokmindent, hogy nem jók, de mondjuk nekem semmi bajom nem volt vele.
2017. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
*boxokról , nem borokról 😅
2017. aug. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!