Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kaptam egy komolynak mondható...

Kaptam egy komolynak mondható fényképezőt, de még elég kezdő vagyok. Hogyan tudnék ilyen képet készíteni?

Figyelt kérdés

[link]


vagy épp fordítva, hogy a közelebb lévő tárgy/ember legyen éles, és a háttér homályos? és itt most nem a makrós megoldásra gondolok


2010. máj. 25. 20:23
 1/3 anonim válasza:
Av/A módra állítod (ha tényleg "komolyabb, akkor lennie kell") és az f értéket a lehető legkisebbre állítod. meg menj közel/közelíts.
2010. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ez szinte bármilyen fényképezőgéppel megoldható, még a kompakt gépekkel is...

A lényeg, hogy a homályos tárgy a fókusztáv elé vagy mőgé kerüljön. Jól kell megválasztani a rekeszt, eztán rá kell fókuszálni az élesnek választott témára, majdd megtartva a fókuszt, rátolni a képez az előtérre, ami minél közelebb kell legyen az objektívhez, ezáltak a fókusztávon kívül essen.


-=J.V.=-

2010. máj. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
sajnos nekem ez az Av/A mód így nem mond sokat:/
2010. máj. 29. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!