Hifi házimozinál, miért veszti el néha a jelet a tévé és írja ki, hogy nincs?

Figyelt kérdés

Filmlejátszás közben néha elmegy a kép, kiírja a tévé, nincs jel, az erősítőn is villog a hdmi out felirat. Néha visszajön és megy tovább, néha pedig újra kell indítani mindent. A filmet ilyenkor nem folytatja a lejátszó hanem újrakezdi. :-o :-(

Ez a lejátszó hibája lehet?


Yamaha Bd-s677 (blu ray lejátszó)

Yamaha HTR-3071 (házimozi erősítő)

Technics SL-Q2 (bakelit lejátszó)

LG 55EG910V (oled tv)

(+ Jamo 5.1 hangrendszer)



2017. szept. 25. 21:09
 1/8 Wadmalac ***** válasza:
Másik HDMI aljzat, másik HDMI kábel kipróbálva?
2017. szept. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Zzzoli ***** válasza:

Nem egyszerű megkeresni az okát! Először a HDMi kábelek cseréjével lehet próbálkozni, de sajnos a digitális technika ha valami zavart összeszed, akkor lehet ilyesmi anomália.

Okozhatja a tv is, de a lejátszó vagy az erősítő is.

2017. szept. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Magam is a kábelcserével próbálkozom első körben. Épp most szerzek be új kábelt.

A nagy kérdés, utána mit lépjek, ha ez nem segít? :-o Honnan tudhatom meg, mi a gond?

2017. szept. 26. 11:12
 4/8 Zzzoli ***** válasza:

Nekem hasonló volt a helyzet, csak annyi különbséggel hogy nekem film közben nem, hanem flac audió fájlok lejátszásánál jelentkezett hasonló probléma.

Aztán addig basztattam az erősítőt, amíg a szoftvere is megfeküdt, egy hónapig garis szervizben volt. Utána se lett sokkal jobb.

Most nem az erősítőre küldöm a jelet hanem a lejátszó a tv-re megy, az erősítő meg hdmi-arc vel kapja a hangot. Így csak hálózatos lejátszásnál produkálja, nagyon ritkán.

2017. szept. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

Nem mindegy ám a HDMI kábel minősége sem, illetve hogy melyik szabványt követi.

A PC-m és a tévé közti elsőre vett noname HDMI kábelemmel nem volt hangátvitel, aztán vettem egy nagy sebességű drágábbat, aranyozottnak látszó kontaktokkal és voilá, minden működik.

2017. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zzzoli ***** válasza:
Ez igaz, én is kipróbáltam többfélét, most is egy prémium nagysebességű, nem a legolcsóbb kábel van, de gyakorlatilag nem változott tőle a helyzet.
2017. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
Lejátszó lehet a hunyó, ha egyszerre eldobja a TV-t és az erősítőt is.
2017. szept. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek, a HDMI kábel minősége nagyon fontos!

Ha utána is produkálja a hibajelenséget, akkor kösd a lejátszót közvetlenül a tévére. Ha továbbra is fennáll a gond, akkor érdemes másik tévével kipróbálni. (lehetőleg másik márkával) Így kiszűrheted, ha a lejátszónak van problémája.


Azt megnézted, nincs valamiféle energiatakarékossági időkorlát beállítva valamelyik készüléken? Az is szokott ilyen jelenséget okozni. Pl. 30 perc inaktivitás után kikapcsol. A film nézést is annak érzékeli, mert főleg azt figyeli a készülék (a butábbak), hogy kapcsolgatod-e a készüléket. (az okosabb tévék már a mozgást azaz jelenlétet is figyelik)


Sajnos a filmeket nem minden lejátszó tudja folytatni, sok újrakezdi minden egyes bekapcsolásnál. :-( /ez talán fel van tüntetve a kezelésiben/


Nálam az ARC használata szintén gondot jelent, ha a lejátszó az erősítőn keresztül van bekötve. Bármit kapcsolok be, mindig automatikusan BD filmnézésre áll be mindegyik készülék (tv, erősítő, lejátszó). Állandóan át kell kapcsolgatnom. :-( Kizárólag rádió használatnál hajlandó az erősítő külön bekapcsolni. Ha tévét akarok nézni és bekapcsolom, akkor is bekapcsolja a BD lejátszót a tévét pedig átkapcsolja ehhez. Tehát kapcsolhatom le a lejátszót, állíthatom át a tévét és az erősítőt. :-(

Saját lelkiviláguk van a műszaki berendezéseknek! :-)

2017. szept. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!