Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyire ajánlott régi hangfal...

Mennyire ajánlott régi hangfalkábeleket venni?

Figyelt kérdés

Kb 15 éves német gyártmányú 2,5 mm-s kábelekről van szó.

Egész jó minőségűnek tűnik, nem látni rajta hibát.


2017. szept. 27. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... Öregszik az anyag, a szigetelés (esetleg ha árnyékolt kábel, akkor az árnyékolás is), és ez mind minőségromlást eredményezhet. Nem tudod, hogyan voltak tárolva, mennyire nedves/párás környezetben.

De most komolyan, ha van egy olyan hangrendszered, illetve a füled és az ízlésed is annyira kifinomult, hogy külön kiemeled a kábeleket (ami dícséretes, mert általában nem nagyon szoktak vele foglalkozni, csak "dikk, itt egy mazdag, ez jó lesz az erősítő meg a hangfal közé"), akkor nem hiszem, hogy sajnálni kellene 500 ft/méter pénzt a hangfalkábelért (és ha jól tévedek az már nem is az olcsó fajta), és még így is, ha szobai hangrendszer, akkor valószínűleg 10 méter elég lesz. Itt megint csak kiemelném, ha már kihangsúlyozod a kábelezést, akkor gondolom nem 50-100 ezer forintból építettél/vettél hangrendszert, hanem jóval többől. Ahhoz képest meg nem pénz a madzagokért 5-10 ezer forintot kiadni, nehogy már azon bukjon egy drága és jól kigondolt rendszer hangzása.

2017. szept. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van egy hifi rendszerem ott nem spórolgattam semmin. Ezt másodlagos rendszernek szánom. Ezt másodlagos rendszerhez venném, de jogos, hogy a kábel már nem sokat számít.
2017. szept. 27. 10:05
 3/6 anonim ***** válasza:

már mint úgy érted árban nem sokat számít :)

mert ha nem úgy érted, akkor biza hiába koptattam a billentyűket :)

Ha rám hallgatsz, akkor a kábeleken már nem spórolsz. Vegyél újat, így legalább magadat megkíméled az agyf@$z káros mellékhatásaitól :)

2017. szept. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 úgytűnik az a vájtfülű hifimániás, aki még az üveg kábelből is kihallja, hogy aranyozott végű-e vagy nem.


Mért tőlönk akarod megtudni, hogy mire jó egy drót?

Hangszigetelted a szobád?

Beméretted hangtechnikussal a rezonanciákat és visszhangokat?

Egyikse?

Akkor jó lesz!

2017. szept. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
a kábel relatív olcsó, de szerintem ha nem húzogatták össze-vissza a régit, akkor nem kéne, hogy baja legyen, de ez egy olyan kérdés, hogy most vegyél e egy új kanalat. A régi persze jó, kicsit kopott, de még használható, ez inkább a saját igényed.
2017. szept. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1,2# Igen úgy értettem, hogy ezen már nem spórolok. Azt gondoltam hogy ezeknek a vastag jól szigetelt rézkábeleknek túl sok bajuk nem lehet, ezért gondolkodtam csak.


3# Ismétlem, hogy ez csak másodlagos rendszer, ezért próbáltam spórolni ahol csak lehet.

2017. szept. 28. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!