Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem ajánlott régi autót...

Miért nem ajánlott régi autót megvenni?

Figyelt kérdés
Nem titok idős autókat nézek pár százezer forintért, azonban páran le akarnak beszélni, köztük apám is, aki mondjuk új autót vett pár éve 3 millióért hitelre, s most kb. az autó piaci értékének tízszeresét (nem elírás) fizeti ki. A régi autó alkatrésze viszont jóval olcsóbb, mint egy pár évesnek, még ha az autó vételárának kétszeresét, ne adj isten háromszorosát kell még rákölteni, azért inkább ez, mint a hitel, s talán akkor soha nem költöm el egy lakás árát autóra. Vagy ti, hogy látjátok? Persze nem a legputrisabb roncsokra gondolok, hanem ami még azért használható, műszakis.
2017. júl. 4. 23:12
1 2
 1/16 anonim válasza:
Nem gond ha öreg az autó, csak legyen épp állapotú! :)
2017. júl. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Meg nyilván nem hosszú utakra, hanem pár kilóméterre lenne használva naponta. Egy Audi 80-ast nézek, azt hiszem 85-ös.
2017. júl. 4. 23:21
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Neked van igazad. Annyiért kell autót venni amennyit megenged a keret. Aki hitelre vesz bármit is az nagyon fogalmatlan pénzügyekben. Meg reális gondolkodás sem az erőssége.
2017. júl. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ne rozsdásodjon, és nézesd át szakival, mielőtt megveszed. Azt is tartsd szem előtt, hogy minél több benne az elektronika, a hibalehetőség is annál nagyobb, főleg ha régi az autó.

Annak idején én is forgattam hasonló gondolatokat a fejemben, végül vettem egy 6 éves, alsó-középkategóriás japánt. És nagyon jó döntésnek bizonyult.

2017. júl. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
S azért szerény véleményem szerint egy régi autó teljesen más, élvezetesebb, mint egy számomra unalmas Fabia, Corsa vagy egy Swift 3 millióért.
2017. júl. 4. 23:52
 6/16 A kérdező kommentje:
Azt mindenképpen, szerelő az első. nem kell nekem se klíma, se semmi, csak menjen, amire kitalálták. :D
2017. júl. 4. 23:54
 7/16 anonim ***** válasza:
Egy 10-15 éves klímás C Corsa már nem drága, én is mindig idősebb, szép állapotú autót veszek, mondjuk nem a 80-as évekből hanem 10 évest. Az Audi 80 kifejezetten rossz döntés lenne de egy E36-os 1.6 benzines BMW vagy a Corsa B, C, Astra F, G, Suzuki Swift mk2, Honda Civic, Mitsu Colt.. mind jók.
2017. júl. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
3-snak maximálisan igaza van! Hitelből semmit, csak ha nagyon muszáj, de akkor számolni kell azzal, hogy mi van ha nem tudod visszafizetni?! Az utolsó pár hónap elmaradás miatt is visszaveheti a bank az autót, hiába fizettél ki rá már egy rakás pénzt.... Aki hitelből vesz autót, az nem magának, hanem a banknak veszi, aztán ha kamatostúl megfizeti a járandóságot a hitelre, akkor majd az övé lesz 10 év múlva, amikor az autó már nem éri a töredékét sem! FELELŐTLEN DÖNTÉS! Akinek nincs pénze, ne vegyen autót!
2017. júl. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Azért a "pár százezer" elég tág fogalom. Pár százezer a 100 de a 900 ezer is.

Összességében egyetértek abban, hogy új autót venni nem éri meg, csak bizonyos esetekben az értékvesztés miatt, pláne hitelre nem.

De azért a százezres kivénhedt Audi 80 és az új Swift között van átmenet. (Félre ne érts, az Audi 80 egy tök jó autó, de amit megőriztek szép állapotban, az nem "pár százezer" forint).

Szerintem 1 millió körül már lehet öreg, de normális állapotút kapni. Ami meg elmegy a javításokra, azt az újnál is kifizetnéd a kötelező szervizeknek csúfolt lehúzásokra.

2017. júl. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
5%

kérdezőnek: audi 80? 30 éves? bravó!


nem kell sem klíma, sem modern kütyü? helyes. sose tudd meg az előnyeit.

Csak köpködöd a hülyeséget..hány éves vagy?


húsz év alatt négy automata japán autót vettem, persze újonan..tele elektronikával,klímával, stb..

húsz év hibamentes dögunalom.


ahogy olvasom, szeretnél nagyon jól járni.

Apádat meg ne ekézd, mert nem tehet róla, hogy a világ pénzpolitikája ilyen aljas lett. (uzsorás hitelkamat, nulla betéti kamat)

2017. júl. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!