Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 52 évesen hogyan lehet kordába...

52 évesen hogyan lehet kordában tartani a súlyomat? Naponta mennyi kalória ajánlott a súly fenntartásához? (162 cm magas, most 68 kg vagyok) Már teljesen le kell mondani a finom falatokról ahhoz, hogy tartsam a régi súlyomat?

Figyelt kérdés
Valószínű, hogy a változó kor is bezavar és a lelassult anyagcsere.
2011. ápr. 26. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden lehetöséged megvan arra, hogy helyreallitsd a súlyodat, még ilyen idösen is.

Én 54 éves vagyok, egy éve jutottam oda, ahol te vagy most, idöközben leadtam kb. 10 kg-ot, meg az alakom is igencsak javult, pedig nem mondam le semmilyen finomságról (nagyon zseretet fözni is). A következö oldalon ki tudod számitani, hogy mennyi kalóriára van szükséged:

[link]


Itt meg van adva a súlytartáshoz, a fogyáshoz (be tudod állitani a heti fogyás mértékét) szükséges mennyiség. Nagyon fontos, hogy ne csalj (az italok is beleszámitanak, meg az éppen csak egy falatok is), és ha valami olyasmit eszel, ami sok kaloria, akkor a következö étkezésnél vissza kell spórolni.


Viszont amit nem lehet kikerülni, hogy el kell kezdeni rendszeresen sportolni - itt nem nagy dolgokra kell gondolni, de mozgás nélkül nem lesz normális formád. Viszont kitartásra szükseg van, gyorsan nem lehet semmi tartósat elérni.


Sok sikert!

2011. ápr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Lemondanod nem kell, csak mértéket tartani. Ügyelj, hogy kevés szénhidrátot fogyassz, kenyeret ne egyél, cukrot szintén, és próbálj meg kocogni, vagy gyalogolni.
2011. ápr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Masnee3 válasza:

Amit mindenképp ajánlott betartani, az a

-sok folyadékfogyasztás (nem cukros üdítő, nem cukros tea, hanem tiszta víz vagy gyógytea cukor nélkül)

-rendszeres mozgás (heti 3 alkalommal) pl: bicikli, kocogás, otthoni torna , amit lehetőleg fél órán át végezzen alkalmanként

-a fehér kenyér helyett teljes kiörlésű (hamarabb eltelít, vitamindúsabb)

-Próbáljon meg este nem "bekajálni", inkább egyen többször napközben kevesebbet!

- csoki, cukor, nyalóka:D, sütizéskor mondja: "köszönöm, nem kérek!":-)


Nem kell lemondani a finom falatokról, kivétel nélkül mindet el lehet készíteni diétás változatban is, csak utána kell nézni a neten!


Sok sikert!:-)

2012. nov. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!