Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért szól nagyobbat a régi...

Kingdefender kérdése:

Miért szól nagyobbat a régi hangfalam?

Figyelt kérdés
Régi kb 35 éves hangfalam (orion) amely 40 wattos és van belőle 2, jobban szól mint a 200 wattos mac aktív hangfalam amit nem rég vettem főleg hordozhatóság miatt. Még ha csak az egyik 40 wattosat használom az is lealázza simán. De ha azt nézzük hogy az autómban van kb 500 watt az se olyan, mint a régi 40 wattos orion hangfalam. Mostani hangfalaknál csak parasztvakítás a sok-sok watt?
2017. okt. 10. 13:33
 1/3 Zzzoli ***** válasza:

Látom rájöttél. Igen, játszanak a számokkal, mert sokan csak ránéznek, elhiszik és megveszik.

Másrészt az Orionnak nagyobb volt az érzékenysége is valószínűleg.

2017. okt. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem. Az egy dolog, hogy túloznak a teljesítménnyel de még az árral is.

Az orionom 4 ohmos, ha erre gondoltál. A mac aktív hangfalam nem tudom hány ohmos lehet. Szépen szól, de hát az ereje közel sem 200 watt.

2017. okt. 13. 16:41
 3/3 Zzzoli ***** válasza:

Az ohm érték nem az érzékenység.

Az érzékenység más összetevőkből jön össze.

2017. okt. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!