Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » VHS lejátszót, CD lejátszót,...

VHS lejátszót, CD lejátszót, DVD lejátszót, BLU-RAY lejátszót, Bakelit lemezjátszót, érdemes vásárolni 2017-ben?

Figyelt kérdés

Ti használtok még?

Vagy ha nincs, akkor vásároltok mostanában?


Sokan azt mondják már elavultak, és nem érdemes pénzt költeni ilyenekre.



2017. okt. 19. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak VHS lejátszót érdemes venni. Én mindig VHS-re rögzítem a Barátok közt epizódjait. Már egy kisebb szoba megtelt a kazettákkal.
2017. okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2017-ben már csak multimédia lejátszót szabad venni az visz mindent.
2017. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha van hozzájuk valód (kazetta, lemezek...) és hallgatni akarod, akkor veszel vagy digizteted valakivel.


Ilyesmi csak akkor elavult, ha valakinek nincs szüksége rá vagy tök sötét hozzá...

2017. okt. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ritkán használnám őket.


Így is érdemes vásárolni?

2017. okt. 19. 21:15
 5/9 anonim ***** válasza:

# 4


Fentebb írtam már...

2017. okt. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 20. 15:45
 7/9 anonim válasza:

Én úgy gondolom, nézőpont kérdése.

A rengeteg előnye mellett megvan a hátránya is az új, illetve ma divatos technikáknak is. Pendrive, Külső vinyó, ssd meghajtók, memóriakártyák: Manapság már baromi sok adat (videó/zene/fénykép) fér el rajtuk, kényelmes a használatuk, de elég zsarolóvírus a netről, ami mindent titkosít rajta, vagy egy áram-ingadozás/túlfeszültség tüske, amitől a vezérlőelektronika, vagy a benne lévő memóriacsipp adja meg magát, és máris búcsút lehet inteni a rajta tárolt ÖSSZES adatnak! Sőt néha még ennyi sem kell, mert ahogyan egy feltöltött akkumulátor is képes használat nélkül, az állásában kimerülni, úgy a memóriacsippek is felejtenek. 2, 3, vagy 5 év? Márkától is függ, de erre adatgaranciát senki sem vállal.

A régi technika? Lehet, hogy egy VHS kazettán tárolt film színei kicsit fakóbbak, de ha megfelelő helyen tároltad, 10-15 év múltán is lejátszható, miközben a róla készült dvd-s biztonsági mentésem a karcmentes, szemre hibátlan lemezről már 5 év alatt kuka, mert 5 lejátszóból 1 se ismeri fel a lemezt. Bár nagyon ritkán hallgatok bakelitlemezt, szüleim 30-40 éves bakelit lemezei hibátlanul szólnak. Vannak vájt fülűek is, akik a hangzásvilága miatt esküsznek a bakelitre, mondván, hogy az analóg módon tárolt zene teljesebb értékű, mint a mintavételezés alapján működő digitális. A szempontok döntenek.

2017. nov. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sőt néha még ennyi sem kell, mert ahogyan egy feltöltött akkumulátor is képes használat nélkül, az állásában kimerülni, úgy a memóriacsippek is felejtenek. 2, 3, vagy 5 év? Nekem van olyan memoriakártyám ami már talán 8-10 éves lehet, semmi baja. Külső merevlemezeket szekrényembe tárolom a dobozukban. Azt nem tudom egy külső SSD mennyit bír ki. Szerintem egy külső HDD tovább megtartja az adatokat mint egy külső SSD, szerinted is?

Nekem is tűnt el már adatom (filmek) DVD lemezről 2 év után.

Neked mi a véleményed a felhőkről zene film tárolásán?

Én nem nagyon bízok a felhőkbe sok hekker támadás van mostanság a yahoot is feltörték megint, valakinek meg a bankkártyáján lévő pénzt is le vették, pedig elég nagy cég. Meg bármikkor jöhet olyan törvény hogy a felhőknek keményebben kell ellenőrizniük a jogvédett tartalmakat. itt a cikk róluk [link]


[link]


Szerintem hamarosan így fogják ellenőrizni a jogvédett tartalmakat még a privát tartalmat is. Mondták nekem itt gyakorin egyik illetőnek a Mega tárhelyén a saját fotóit feltörte a Mega tulaja, pedig a Mega titkosít de semmit nem ér. Nekem meg ajánlották töltsem fel a sók letöltött zenéket a Google Music-ra 50 000 ezer zenét tárolhatok ingyen, neki szerencséje volt mert régebben regisztrált, de nekem már nem, és ezt kérték tőlem, kéri a kártya számomat, anélkül nem enged tovább. Ezt írják:

Zenei ajánlataink használatához szükséges, hogy szerepeljen egy fizetési mód a nyilvántartásunkban, amely megerősíti lakhely szerinti országodat, a zenei jogok ugyanis országonként változnak.

Milyen pofátlan a Google még azt is akarja tudni milyen utcába és házszámba lakok, és ha lesz hakker támadás pénzt leveszik a hakkerek, akár ingyenes akár fizetős.


Szerintem a videomegosztóknak és a felhő tárhelyekre annyira szükségünk van zene film stb tárolásra mint egy verekedésre (semennyire). Meg nem hiszek abba hogy sokáig lesz hogy a Google Fótokra korlátlan mennyiségbe tölthetünk fel, hamarosan biztos (szerintem) csökkenteni fogják.


Akkor egy CD DVD BLU-RAY lemez, Pendrive, külső SSD, külső HDD, SD kártya, sókkal biztonságosabbak mint a felhőtárhelyek?


Természetesen nem egy mentés csinálni.

2017. nov. 1. 09:54
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!
2017. nov. 10. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!