Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha a számítógépet csak alvó...

Ha a számítógépet csak alvó állapotba teszem az ugyan olyan mint ha leállítanám?

Figyelt kérdés
Lehet hulye kérdés de érdekelne:)

2017. okt. 22. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Elvileg megmaradnak bizonyos nem mentett munkafolyamatok, és nem mellesleg sokkal többet fogyaszt. A Windowsnak (ha azt használsz) meg nem árt néha, ha újraindítják, ebben az esetben az nem történik meg.
2017. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem, alvó állapotban a memória és a winchester működik, tehát a folyamatok, megnyitások, készen állnak, nem kell újra indítani. Pl dolgozol a gépen, meg van nyitva több program, nincs elmentve egy adatbázis pl, akkor alvó állapotban is ugyan úgy marad minden, míg kikapcsoláskor minden bezárul.
2017. okt. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem ugyanaz, és nem is fogyaszt sokkal többet. Másrészt az marhaság, hogy a windowsnak meg a gépnek az a jó, ha mennél többet ki be kapcsolnák.
2017. okt. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem tiszta felesleges ez a funkció, sosem használtam és ki is kapcsoltam.


Be kell kapcsolni a gépet, használni, és ha nem kell simán ki kell kapcsolni had pihenjen.


Szerintem alvó funckió, vagy hibernálás vagy mi teljesen felesleges.

2017. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ugyanaz. "Alvó" állapotban kap tápfeszültséget, fogyasztja az energiát, ami életben tartja a gép egy részét. Így pl. a memória tartalom megmarad.

De a programok ebben az állapotban nem futnak, az energiát nyeli (sokkal kevesebbet mint bekapcsolt, aktív állapotban, de nyeli).


Az alvó állapot előnye, hogy ha tovább akarod használni, akkor másodpercek alatt "felébred" és tovább működik.


Ennek az alternatívája a hibernálás. Ilyenkor az oprendszer egy file-ba lementi az összes állapotát (memória tartalom, stb) majd kikapcsol (vagyis készenlétbe kerül, ami nem ugyanaz mint az alvó állapot)!

Bekapcsoláskor a lementett adatokat visszatölti és minden ott folytatódik ahol abbamarad. Azok a programok amik hibernáláskor futottak, futnak tovább, stb.

A hatása hasonló az alvó állapothoz, de hibernálás alatt áramtalaníthatod is, akkor nem fogyaszt egyáltalán energiát. Hátránya hogy az adatok mentése és betöltése miatt a hibernálás és az ébredés hosszabb ideig tart. Az oprendszer egyik esetben sem indul újra.

2017. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!
2017. okt. 22. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!