Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szerintetek overdrive pedál...

Szerintetek overdrive pedál szólhat olyan jól fullcső fej tiszta csatornán mint magában egy fullcső fej overdrive csatornája?

Figyelt kérdés
Pl a JCM800 2203 teljesen feltekert gainű hangját nem kell magyaráznom senkinek. Tudja ezt reprodukálni bármilyen pedál? Jelenleg Boss OD3-at használok de szemezek egy Boss SD1w-vel is. Egyetlen megoldás amit látok hogy vagy lottót nyerek és 2 fej lesz,egy tiszta és egy torzított,vagy 2 csatornás fejet veszek. Csak a zenekarral a kompaktságra megyünk mivel nem sok időnk van felpakolni,ezért kéne olyan megoldás hogy 1 kábel a boardba a gitárnak és 1 ki az erősítőbe és kész,loopot se szoktam használni

2017. nov. 3. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
És mi lenne ha meghallgatnád? Mert amit kérdezel nagyon szubjektív, lehet h. valakinek tetszik a hangzása és lehet hogy neked nem fog. Rengeteg hely van ahol ezt ki tudod próbálni. Ilyenre nehéz tanácsot adni, mert mindenkinek más jön be.
2017. nov. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Waff ***** válasza:
A torzító pedálok eleve a csöves erősítők túlhajtott (azaz torzított) hangzását hivatottak imitálni. Hogy ez mennyire sikerül az a gyártótól na meg az egyéni ízléstől is függ. De igazándiból fullra olyan hangja sosem lesz egy effektezett hangzásnak mint egy csöves (főleg Marshall) túlvezérelt fejnek.
2017. nov. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább vennék egy kétcsatornás fejet. Nagyon vadállat tud lenni a JCM800, főleg ha még teszel elé egy Tube Screamert is. Áááááá. :) De ha tiszta hangszín is kell, akkor szívás. Próbáltam már pár durcító pedált, de nekem egyik sem tetszett igazán. Biztos létezik olyan, ami tisztességesen meg tud szólni, csak nem akarom tudni mennyiért. Szóval szerintem jobban jársz a kétcsatis fejjel. De ennyi pénzért egyébként már Axe FX-et is kapsz. Az még kompakt is.
2017. nov. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
62%
Nem.
2017. nov. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ehhez egy (lehetőleg régebbi) csöves vintage overdrive kell. Ez sem ugyanaz de lineárisabb a torzítása kisebb hangerőn ami jól jöhet próbákon vagy kisebb színpadon.
2017. nov. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na most pont erre van kitalálva a VOX V-830 overdrive pedalja. Fullos Marshall fejekhez is ezt használják. Szerintem nincs is ennél jobb pedál.
2022. jan. 7. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!