Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » UltraHD, vagy FullHD felbontás...

UltraHD, vagy FullHD felbontású televíziót vegyek?

Figyelt kérdés
Televíziót szeretnék venni, de nem tudok dönteni, mert ellentmondó információkat kaptam. Viszonylag nagy felbontású, FullHD filmeket szeretnék majd nézni rajta. Azt mondták, hogy ilyen esetben a FullHD szebb képet ad, mint az Ultra, mivel az UltraHD kipótolja mesterségesen a kisebb (nem 4K) felbontású filmek esetében a képpontokat és így valamelyest romlik, “pixelesebb” lesz a kép. Ennek mi a háttere, illetve mi az igazság? A képátló 50”.
2017. nov. 21. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyanaz történik mikor egy képet 100%-os méreten felül elkezdesz nagyítani. A nem létező képpontokat nem találja ki egy program/gép sem, hanem széthúzza a pixeleket hogy kitöltsék a teret. Ettől pixeles, életlen, homályos lesz. FullHD-ból úgy lesz 4k, hogy 4x-esére nagyítja a képet.


Itt egy random fénykép:

[link]


Ha megnyitod, a CTRL+egérgörgővel felnagyíthatod a kétszerezése és látod milyen jelenséggel jár. Majd CTRL+0-val visszaállítva 100%-ra látod hogy miből lett az eredmény. Látnod kell hogy életlen és pixeles lesz, ugyanez történik a tévén is. De ott még egyszer ennyit nagyítasz hogy 4k-t kapj.


Nekem csak FHD tévém van, de a nem HD csatornák undorítóan néznek ki rajta. 4k-n ugyanez 8-szoros felnagyítást kíván.

2017. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az ultra hd az a 4k.


Ha van pénzed 4k TV-re, akkor azt kell venni.


Érdekes, én 2005-ben vettem egy panasonic plazma TV-t, és azóta nem is cseréltem le, pedig lett volna pénzem rá, és sajna csak sima hd, 720p-s.


Na és vettem egy Sony blu ray lejátszót, ami viszont full hd-s.


Most jó árban vannak blu ray filmek, már nem 10.000 egy film, és sajnos nem tudom megnézni őket full hd-ben, mert nem tudja a TV.


Szívás sajna.

2017. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor vegyel uhd tvt, ha vadul torrentezel es toltesz le 4k filmeket 50-70 giga/film. Ha csak tv nezesre kell, akkor ne vegyel. Ez az uhd dolog is erdekes am, ha fel meterrol nezed, tenyleg allat es latszik minden apro ranc egy arcon, de ha rendes tavolsagbol nezed, meg szemuvegben sem kepes a szemed latni a kulonbseget. Ami tenyleg rettenetes kulonbseg az a hdr, na az tenyleg sokat dob a latvanyon.
2017. nov. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Viszont a HDR egy kicsit csalás is, mert a szart is el lehet adni ha színesebb-illatosabb mint az átlag. A HDR-kép behozza azt a mellékhatást hogy a felerősített (és amúgy szürreális) színeket fogod normálnak megszokni, és mikor visszaváltasz a normál képre akkor az hozzá képest már fakó lesz.
2017. nov. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!