Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Új Tv-t vennék és hogyan...

JackDenielsz kérdése:

Új Tv-t vennék és hogyan tudom megoldani az 5.1-es hangzást rajta? Részletek lent! Bármi kérdésre válaszolok ami segít az előrehaladásban!

Figyelt kérdés

Üdv!


Tervben van, hogy felújítom a szobámat és vennék egy új tv-t (107cm körülit, 4K-s okos tv.) Be szeretném építeni a falba majd mellette 1-1 hangfallal de ez mellékes. A konkrét kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e azt oldani, hogy 5.1-en szóljon a TV, illetve ha rákötöm a laptopot a letöltött filmek is 5.1-en szóljanak?

Ha igen ez hogyan kivitelezhető, illetve milyen hangszettet ajánlanátok?


Nem vagyok jártas túlzottan a hangfalakban, a falra beépítve igazából kinézetre egy robosztus félére gondoltam, hogy mutasson. Milyen eszközök kellenek ennek a megvalósításához? A hangfalakra nem akarok olyan túl sokat, ha nem muszáj bővel elég egy középkategóriás cucc. Válaszokat előre is köszönöm.



2017. dec. 3. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nem pont ezt (pelda), de ilyesmire van szukseged

2017. dec. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2017. dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezekszerint ez mind megoldható csak egy házimozi rendszerre van szükségem ami blu-ray-es? Ezzel csak blu-ray-es letöltött filmeket lehet 5.1en hallgatni? Illetve a Tv az akkor az 5.1en fog szólni vagy 2.1? Köszönöm!
2017. dec. 3. 13:16
 4/11 anonim ***** válasza:

mennyit szánsz rá?

a legjobb egy erősítő+hangfalak kombó lenne


pl. pioneer v yamaha házimozi erősítő és klipsh hangfalak + mélynyomó


pl. ez a legolcsóbb megoldás

[link]


ez már egy kicsit teltebb hangzást ad

[link]


ez még jobb

[link]


erősítőt optikaival rákötöd a tv-re és kész is vagy

2017. dec. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell a blueray. Egy erosito eleg.
2017. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hú, hát ezek elég húzós árak! :o Sajnos ennyit nem bír el a pénztárcám már, konkrét árat nem tudok mondani, talán olyan 100-120 körül, külalakra meg olyan lenne az ideális amibe van 2 nagyobb álló mint amit küldtél a legdrágábbnál is van, mert azok a falba lennének besüllyesztve és a picik ott nem mutatnának. Esetleg ebben az árfekvésben valami ami megállná a helyét? Vagy inkább azt hanyagoljam mert nem ad olyan hangzást, hogy megérné annyiért venni?!
2017. dec. 3. 13:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem még egy 15ezer ft-os hangfalszettem volt. Én szerettem, sokat ki is bírt. Nyilván nem szólt úgy, mint a linkelt 300ezres hangszórók, de nekem, otthoni felhasználásra bőven elég volt.
2017. dec. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát én se akarok annyit költeni rá, elég lesz a Tv, konzol, ledszalagok, beltéri kövek, gipszkarton stb.. Nekem csak annyi kellene, hogy legyen benne 2 álló nagyobb hangfal, és szépen szóljon, ennyi :)
2017. dec. 3. 14:09
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt találtam amire azt írták, hogy nagyon jó és árban is megállná a helyét nálam, ehhez miféle erősítőt lenne érdemes beszerezni ?:)

2017. dec. 3. 14:53
 10/11 anonim ***** válasza:

jamo-t felejtsd el

nekem volt, studio 180, nem szól jól, mindig hallani fogod hogy "ez nem jó", ez rossz érzés


inkább részletre, vagy apránként (előbb 2 front, aztán center, aztán surround, aztán sub) de olyat érdemes venni amit aztán szeretni is fogsz


nem fontos 2 álló előre, mekkora a szoba? van bookshelf-je a klipschnek ami olyat szól, hogy befosol

r-15m [link]


ebből van aktív is, akkor nem kell erősítő

[link]

2017. dec. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!