Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Bluetooth eszköz használata...

Bluetooth eszköz használata laptopon - mennyire lehet veszélyes?

Figyelt kérdés

Kicsit lassú vagyok a technikai cuccokkal, nem mindennel vagyok tisztában.


Ma vettem egy Bluetooth-os headsetet, elsősorban a telefonomhoz.


Kitaláltam, hogy de jó lenne ha rajzolás közben is ezt használnám, mert néha egy kicsit zavart a fejhallgatóm kábele (vagy belegabalyodott valamibe, vagy valamiMbe, vagy aggódtam hogy rágurultam a székkel, vagy tényleg rágurultam a székkel, ilyenek)


A laptopomban van is Bluetooth (nem, nem vagyok informatikai antitalentum. Nemtom ez mennyire gyakori dolog, hogy be van építve a laptopba :D)


Kiírta viszont figyelmeztetésbe, hogy adataim védelmének értelmében csak akkor használjam, ha szeretném hogy egy BT eszköz megtalálja a gépemet.


Veszélyes lehet? Rá tud valaki csatlakozni a gépemre a tudtom nélkül? Ha igen, mennyire férhetnek hozzá az adataimhoz?

("Kilyukad az ózonréteg felettem? Kihal az összes kiskacsa Peruban?" és hasonló értelmes kérdések. Fogalmam sincs hogy egész pontosan hogy működik, és ezért vagyok egy kicsit óvatos. Eddig csak zenéket küldtem telefonon, aztán kikapcsoltam mert fogyott tőle a töltés.)


2017. dec. 19. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
igen rá tudnak csatlakozni a gépedre, akár világvégét is tudnak így okozni, de minderre pici az esély hogy pont a te közeledben legyen 1 szuperhacker
2017. dec. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy a Bt a legbiztonságosabb technológia, de alapvetően nem tudnak csak úgy rád csatlakozni engedélyezés nélkül.
2017. dec. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szóval technikailag épp annyira veszélyes, mint ha csak simán használnám a gépemet :D


Köszönöm szépen a válaszokat, mentek a zűdek.

2017. dec. 19. 21:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyira férhetnek hozzá az adataidhoz, amennyire engedélyt adsz. Amúgy kb. 2-3 válaszfalnál tovább nem visz a BT, szóval egyáltalán nem kell fosnod.

A headseten lejátszott hanghoz tud esetleg hozzáférni valaki.


ui: Kb. 10 éve alapfelszereltség a bluetooth minden laptopban.

2017. dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!