Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A GIMP képszerkesztő program...

Bojtos Károly 01 kérdése:

A GIMP képszerkesztő program miért dobja ki ezt a hibaüzenetet a "Ketrec átalakítás" eszköz használata során: Microsoft Visual C++ Runtime Library?

Figyelt kérdés

Van egy kis (nagy) gondom a GIMP képszerkesztő programmal kapcsolatban. Mégpedig az, hogy amikor használnám a "Ketrec átalakítás" eszközt, megcsinálom a kijelölést, erre utána az a fránya Microsoft Visual C++ hibaüzenetet ír ki, majd bezárja a GIMP képszerkesztő programot és kidob az asztalra, mint ahogy a mellékelt linken keresztül megtalálható képen láthatjátok. Ez a probléma már a 2.8.16-os verziónál is előfordult. Hiába frissítettem a GIMP képszerkesztő programot 2.8.22 verzióra. És hiába telepítettem a Microsoft Visual C++ 2017-es programot, de a probléma még mindig ugyanaz. Már a GIMP újratelepítésével is próbálkoztam, de nem lett semmi változás. Hogyan tudnám megoldani ezt a problémát? Lehetőleg olyan megoldást javasoljatok, ami biztonságos az Operációs rendszerre és a többi programra nézve! A válaszokat előre is megköszönöm!


Itt a mellékelt kép a fenti problémához:

[link]



#Microsoft #Gimp #Microsoft Visual C++ #GNU képszerkesztő program #ketrec átalakítás
2017. dec. 7. 21:30
 1/3 tabaki ***** válasza:

Sajnos, ez egy ismert probléma, de nem találtam rá kielégítő választ. A 2017-es Visual C++ Runtime Library valószínűleg azért nem oldja meg, mert ezek a könyvtárak nem egészen kompatibilisek egymással, tehát a későbbiek nem egyszerűen többet tudnak, hanem változhat bennük a funkciók meghívásának módja, több vagy kevesebb, esetleg más formátumú adatokat igényelnek. Ennek megfelelően sok programnál előfordul, hogy nem a legújabb, hanem a program elkészítésének idején éppen használt Runtime Libraryt igénylik. Ha jól tudom, a Gimp ketreceszközénél ez a 2010-es változat, de a különféle fórumbejegyzések alapján úgy tűnik, annak a(z újra)telepítése sem segít. A jelek szerint ez valami makacs bug, amely a 2.8-ban sokaknál előjön. Azt nem tudom, hogy az új 2.9.6-tal mi a helyzet.

Csak érdekességként jegyzem meg, hogy nálam linuxban (amely értelemszerűen nem MS-könyvtárakat használ) ez a funkció is hibátlanul működik, tehát tényleg ott lehet valahol a kutya elásva.

2017. dec. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Könyörgöm, milyen Windows-t használsz te??? 98? Vista? Egyébként persze hogy semmi nem fog működni (2017-es programok), ha 98-as Windows használsz. Szerintem fejlessz! (Mármint Windowst!)
2017. dec. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként meg Windows 7 Professional 64-bit-es változatát használom. (A 2-es számú válaszolónak szólok!)
2017. dec. 10. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!