Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség párhuzamos és...

Mi a különbség párhuzamos és soros kötés között?

Figyelt kérdés

házimozi erősítő+hangfal szett között, hogy lehet megvalósítani az említett kötéseket?

6ohmos erősítő, 4-8ohmos hangfal

(soros gondolom az mikor egy csatornára egy hangfal van téve, a párhuzamos meg az lenne mikor egy csatornára több hangfal van kapcsolva ez lehetséges nem romlik el?) Mert ugye meg van, hogy 5.1 ebből ugye 1 csatorna center 2 csatorna a front, 2 surround, .1 sub


Az erősítő kikapcsol 75%-on és azt ajánlották, hogy soros helyett párhuzamosan kössem az erősítőt.



2018. jan. 2. 16:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

"párhuzamosan kössem az erősítőt"

Ez nem értelmezhető utasítás. Kérlek szó szerint úgy írd le, ahogy mondták.

2018. jan. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

azt mondták, hogy a soros kötés is okozhatja azt, hogy az erősítő kikapcsol.

Az a fő kérdés, hogy hogyan lehet párhuzamosan bekötni a hangfalakat??

2018. jan. 2. 16:26
 3/23 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy párhuzamos kötésnél megoszlik az ohm viszont nagyobb lesz az áramerősség....

Csak azt nem tudom, hogy ezt a párhuzamos kötést hogy lehet megvalósítani és azt, hogy ez árt e a hangfalnak, erősítőnek

2018. jan. 2. 16:28
 4/23 anonim ***** válasza:

ÓÓóóóóóóóóriási keveredésben vagy soros-párhuzamos kötésileg.


Legalább PRÓBÁLJ MÁR utánanézni, a google segít!

2018. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
azt csinálom!!!!
2018. jan. 2. 16:32
 6/23 A kérdező kommentje:

ha tudod a választ igazán leírhatnád!!!

Nézzek utána google-ba nem sokat segítesz (am a google-be keresgélem csak nem találtam megoldást a válaszomra)

2018. jan. 2. 16:35
 7/23 A kérdező kommentje:
'kérdésemre'
2018. jan. 2. 16:36
 8/23 anonim ***** válasza:
2018. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
köszi a linket ezt már olvastam, de azt még mindig nem tudom, hogy hogyan lehet megvalósítani a párhuzamos kötést erősítő és hangfal között.
2018. jan. 2. 16:53
 10/23 anonim ***** válasza:

Akárhogy. Pontosabban mindenhogy. Az erősítővel mindig párhuzamosan lesznek a hangfalak.

Azt lehet tenni, hogy 1 kimenetre 2 hangfalat kell kötni, amik egymással sorba lesznek kötve (így az ellenállásuk 8-16 Ohm lesz). Viszont ugye így nem lesz 5.1-es a rendszer, legfeljebb csak 2.1-es (ha a mélynyomót lehet változatlanul használni). És a hangzás sem lesz a régi.


Egyszerű a válasz. Az erősítő nem való a hangfalakhoz. A legjobb megoldás a valamelyik cseréje. Vagy csak ne hajtsd 75% felett. Vagy a hűtésen is lehet javítani. Ha zárt a doboza és csak passzív hűtéssel rendelkezik, akkor fel kell nyitni és mondjuk egy ventilátort beleirányítani. Vagy ha már úgy is ilyen "jó" idő van odakint, kirakni a szabadba, ott nem fog túlmelegedni. A kábeleket meg meghosszabbítani hogy visszaérjenek a lakásba.

2018. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!