Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség párhuzamos és...

Mi a különbség párhuzamos és soros kötés között?

Figyelt kérdés

házimozi erősítő+hangfal szett között, hogy lehet megvalósítani az említett kötéseket?

6ohmos erősítő, 4-8ohmos hangfal

(soros gondolom az mikor egy csatornára egy hangfal van téve, a párhuzamos meg az lenne mikor egy csatornára több hangfal van kapcsolva ez lehetséges nem romlik el?) Mert ugye meg van, hogy 5.1 ebből ugye 1 csatorna center 2 csatorna a front, 2 surround, .1 sub


Az erősítő kikapcsol 75%-on és azt ajánlották, hogy soros helyett párhuzamosan kössem az erősítőt.



2018. jan. 2. 16:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

De még mindig nem értem!

Nem lehet sorosból, párhuzamos kötésbe kötni úgy, hogy maradjon az 5.1?

Akkor jól sejtettem, hogy a párhuzamos kötés 1 csatornán több hangfal...


Erősítéssel foglakozó ismerős mondta, hogy párhuzamos kötés kell, de hogy azt hogyan lehet megvalósítani nem mondta

2018. jan. 2. 17:17
 12/23 anonim ***** válasza:

"Az erősítő kikapcsol 75%-on és azt ajánlották, hogy soros helyett párhuzamosan kössem az erősítőt."


Inkább felejtsd el az egészet.

2018. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőle hogy mire gondolt, mert így nem világos. Szerintem vagy ő mondott félre valamit, vagy te hallottad félre.


"Nem lehet sorosból, párhuzamos kötésbe kötni úgy, hogy maradjon az 5.1?"

Nem, mert nem sorosan van kötve. Úgy nem is lehet.

2018. jan. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
rendben! Majd beszélek még vele köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 2. 17:43
 15/23 A kérdező kommentje:

hülyeséget írtam igazad van nem lehet úgy összekötni párhuzamosan, hogy maradjon az 5.1

Lehet arra gondolt hogy ugye a frontnak és a surroundnak ugye 2-2 csatorna van

És az a párhuzamos bekötés ha a 2 frontot és a 2 surroundot 1-1 csatornára kötöm

2018. jan. 2. 18:22
 16/23 anonim ***** válasza:

"És az a párhuzamos bekötés ha a 2 frontot és a 2 surroundot 1-1 csatornára kötöm"

Ezt én sajnos nem igazán értem.

Csináltam egy kis rajzot, ezen be tudnád rajzolni hogy mit mivel és hogyan gondoltad?

[link]

Ha megvan töltsd vissza ide www.kepfeltoltes.eu-ra vagy akár melyik képmegosztóra.

2018. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

oke am van az erősítőhöz bemérő mikrofon, de nem tudtam végigmenni a beállításon mert nincs subom.


Ugye xp frekvenciájú hangot ad ki egyesével a hangfalak és úgy állítja be a nem tudom mit az erősítő

de mivel nincs sub és ez által hang se nem tudom 'átugrani' a sub beállítását (nem tudom, hogy ez mennyire fontos vagy pontosan mit állít gondolom ez a térhatás végett van?)

2018. jan. 2. 19:32
 18/23 A kérdező kommentje:

most ugye így van

[link]

2018. jan. 2. 19:36
 19/23 A kérdező kommentje:

így gondoltam a 'párhuzamos' összekötést

[link]

2018. jan. 2. 19:39
 20/23 anonim ***** válasza:

Aha. Hát így biztos nem jó. Így tényleg párhuzamosan vannak a hangfalak, vagyis a terhelő ellenállás így csak 2-4 Ohm. Meg így megint elveszik a térhangzás.


A mikrofonos dolog szerintem csak a kalibrációhoz kell. Nem hiszem hogy befolyásolná a túlmelegedést.

2018. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!