Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen mélyláda lenne megfelel...

Milyen mélyláda lenne megfelelő szobába zenehallgatáshoz?

Figyelt kérdés
Van 1 pár 3 utas álló hangfalam és ehez szeretnék készíteni egy mélyládat. Csak nem tudom milyen lenne jó. Külön erősítőről lesz hallgatva.
2018. jan. 5. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
mindenképp téglatest alakút ajánlanék, de ha megosztasz esetleg pár részletet, mint pl. hogy milyen célra kell, mekkora szobába, milyen erősítővel lesz hajtva, akkor lehet, hogy többet is tudok segíteni.
2018. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
100 watt 4 ohm mono végfokról lesz hallgatva. 5x4 méteres szoba. A 3 utas hangfalak mellé kell plussz mélynek. Semmi buli stb csak edzéshez zene hallgatás.napi 1-2 órát.
2018. jan. 8. 23:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy passzív ládát nem igazán gyártanak szobába, viszont egy ekkora szobába szerintem egy autós láda is jó, egyik haverom autóba való mélyládát használt kicsit kisebb szobában, elég szépen szólt. Nem tudom mennyit szánsz rá, de ha minőséget akarsz akkor próbálj meg minél közelebb gondolkodni a százezerhez, és felejtsd el az olyan márkákat, mint a SAL, vagy MNC. De ha nem ragaszkodsz hozzá, hogy a saját végfokoddal hajtsd, én mindenképp az aktív mélyládát ajánlanám, mivel a legtöbb aktív ládán van fázisfordító, amivel elkerülhetőek a fázishibák, illetve van bennük állítható felül-alul áteresztő szűrő, és ezek eléggé fontos dolgok egy akusztikailag kezeletlen szobában.
2018. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
egyébként a legjobb megoldás, ha már sokat költesz rá, ha lecseréled a 3 utas hangfalaidat olyanra, ami tényleg bikául szól. nekem is ilyen volt a szettem pár hónapja, mint amire most te készülsz, két három utas hangfal meg egy sub, de sehogy nem volt az igazi. most karácsonyra megleptem magam egy pár tdl hangfallal, igaz, hogy használtan volt 120 000 az egy pár, és még így is jó áron jutottam hozzá, de hidd el, hogy így már semmi szükségem mélyládára, és az egész zenehallgatás új világ lett számomra, szóval neked is inkább ezt javasolnám, ha van rá lehetőséged.
2018. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! Autós subbal próbálltam, de nagyon csúnya volt a hangkép, inkább rezonanciát csinált. Gyűjtök még 1 kicsit és akkor lecserélem a 3 utasakat.
2018. jan. 12. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!