Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Házimozi rendszer tapasztalato...

Házimozi rendszer tapasztalatok? Javaslatok vásárlás előtt.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Samsung 4ks készülékemhez szeretnék házimozi rendszert vásárolni laikusként. A készüléken a HDMI csatlakozók mellett optikai audio csatlakozó van. A Samsung HT-J5550 5.1-el szemezgetek, a WiFi és a Bluetooth csatlakozási lehetőség miatt. Próbáltam beleásni a témába de már a kodolasoknal megakadt a tudomány. Tudnátok tapasztalatokkal, javaslatokkal segíteni?


Előre is köszönöm az értékelhető válaszokat.



2018. jan. 21. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

A Samsung hang technikában nem nagy szám, ezekben az egybe házimozikban Sony-t ajánlanám. Hangzásban biztos jobb a Samsungnál.

[link]

2018. jan. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2018. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az általad említett Samsungot hallottam, de komolyan 10 ezer Ft-ot nem adnék érte, annyira rossz. Az első hozzászólónak igaza van abban, hogy az általa írt Sony mérföldekkel jobb. De ugye a semminél minden jobb. Én MM-ban mindkét rendszert hallottam, teszteltem...azt a Samsungot semmiképpen nem ajánlom, a Sony egy elfogadható hangzást nyújt "első" rendszernek. Ezt úgy mondom, hogy inkább Samsung párti vagyok és a Sonyt utálom...


Azzal viszont nem értek egyet, hogy azt írja a Samsung hangtechnikában nem nagy szám:

Samsung HT-F9750W

Tessék, csak egy példa. Hallottam, brutális egy rendszer, nem csak hangerősségbe, hangminőségben is. Tud a Samsung (és az LG is) jót gyártani, csak erre nincs igény.


Régen (10 éve) verseny volt, akartak jót gyártani. Voltak tényleg prémium minőségű egybeszettek. Sajnos nem tudtak kitűnni a tömegből, mert a HiFi-házimozi mániások elterjesztették, hogy azok is sz..ok, nem érdemes őket megvenni. Illetve a terjedést az is gátolta, hogy az akkori fizetésekhez képest sokba kerültek. Így az LG és Samsung rájött arra, hogy azzal hogy "jól szól a cucc" nem lehet terméket eladni. Eladni címkékkel lehet: upscaling, WiFi, BT stb...az emberek 95%-át nem érdekli hogyan szól, inkább a tudása a lényeg...sajnos. Így születtek meg a mai rendszerek 3-4-5 kg súlyú mélynyomókkal.Vicc. Régi LG rendszeremen a magas volt 3-4 kg (pedig nem állványos) és a mély 13kg. A régi sztereo LG rendszerem 2-szer nehezebb, mint egy mai 5.1.

Vagy mondhatnám azt, hogy nem tud BT-t, WiFi-t, sőt nem tud az mp3-ba beletekerni...ugye milyen gáz...mert csak szól és 10-szer jobban, mint egy mai rendszer...a MM-ban nem hallok egy ilyet 500 ezer körül. De tud WiFi-t, hűha...


Na mindegy visszatérve tényleg talán mai viszonylatba az a Sony ajánlható. Bár nyugodtabb szívvel ajánlanám ezt:

Sony BDV-N7200W. Hozzáteszem ezt nem hallottam.


Nem írtad, hogy mennyie fontos a lejátszó illetve a térhangzás. Sztereo rendszer tud ám sokkal szebb élményt nyújtani, mint egy 5.1. De igazából az a baj, mint írtam, hogy ezekből az egybeszettekből nem igazán lehet minőséget kapni, de pl. ha elég a TV belső lejátszója és van optikai kivezetése, lehet ez is szóba jöhetne:

Jamo DS7 2.1 rendszer

Onkyo LS5200 2.1, bár ez már magasabb árkategória.

2018. jan. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat!


A lejátszó annyira nem fontos, sőt. Igazából lemezt már nem is emlékszem, hogy mikor néztem utoljára. Azért néztem ezt a konstrukciót mert árban és tudásban szimpatikusabb mint a hangprojektoros 2.1es megoldás. Lehet hogy én gondolkodom rossz irányba, de az 5.1 - nek nincs jobb térhatású hangzása mint pl egy 2.1es sztereó hangprojektornak?



Ami szempont az a BT csatlakozasi lehetőség laptop miatt ( optikai és hdmi csatlakozók mellett) és nem is a dübörögtetés, inkább a minőség és a térhatású hangzás lenne a fő cél filmek és játékok na meg zenehallgatás miatt.


Azon is gondolkodtam, hogy külön erősítő meg egy 5.1 hangfal szett, de ahogy az árakat nézegettem arra bőven többet kellene költeni.

2018. jan. 22. 14:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Én vagyok az előtted lévő hozzászóló.


Tulajdonképpen én is olyan helyzetben vagyok, hogy nemsokára ha minden jól megy elkészül a házimozi szobám. Szeretnék térhangzást, de jó minőséggel, illetve nem szeretnék külön komponensekkel foglalkozni, ráadásul mondjuk legyen 300 ezer környékén. GYakorlatolag ez nincs sajnos jelenleg.

A minőségi 5.1 (2.1)egybeszettek kikoptak. Én is ezek között vergődök, amiket írtam: Sony BDV-N9200 5.1, Onkyo LS5200 2.1, Jamo DS7 2.1. Természetesen a hangminőség fontosabb nekem, mint a térhangzás. Ráadásul ezeket nem is tudom meghallgatni...főleg nem egy helyen...


Egyébként a 2.1 szettek is teljesen kikoptak, na azokból aztán meg semmi nincsen, ha a mostani elromlana. Nekem ilyen van a sz.géphez: [link]

Nagyon szépen szól, optikai kábellel van összekötve. De ha kikapcsolom a sz.gépet tudok rajta este zenét hallgatni pendriveon vagy CD-n. Most bemegyek a MM-ba hol kapok egy ilyet? Sehol.

Fórumokon is miket ajánlanak? Stúdióhangszóróknak nevezett szutykokat...egyet be is vállaltam, egy 80 ezres Microlabot...vicc...20 perc múlva ment is vissza az áruházba, olyan gyenge volt...

2018. jan. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!