Milyen erősítőt vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretném lecserélni a régi erősítőmet, kérdésem az, hogy milyet vegyek? Főként zenehallgatásra használnám, jelenleg egy álló frontsugárzó párom van, de szeretném kibővíteni egy aktiv mélyládával.

1. Sztereót vagy házimozit?

Ha egy házimozi erősítőm lenne és egy sztereó zenét hallgatok rajta, akkor a két álló frontsugárzón kívül a mélyláda is szólni fog vagy az csak egy 5.1-es hangot tartalmazó film alatt fog dübörögni?

2. A házimozi erősítők mennyire alkalmasak minőségi zenehallgatásra? Egy ismerősöm szerint nem igazán.

3. Hálózatképes lejátszásra alkalmas modellt szeretnék. Kérdés, az hogy ha számítógépről vagy NAS szerveről hálózaton keresztül hallgatnék veszteségmentes formátumban számokat, akkor azok mennyire lennének jó minőségűek? Tehát kötelező HDMI-n vagy Optikai bemeneten érkező forrásból működtetni az erősítőt vagy megfelel e LAN-on? Mi a helyzet a Bluetooth-szal illetve a Wifi-vel?

Eddig a Yamaha a legesélyesebb, csak baromi drága.

Előre is köszi a válaszokat!



2018. jan. 28. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Aktív mélyládát csak olyat tudsz sima stereo erősítőre rákötni, aminek van olyan bemenete amit a hangfalakkal kell párhuzamba kötni, mint például a REL.

Denonról tudok nyilatkozni neked, ott minden profilhoz pl a stereohoz is be tudod állítani, hogy használja-e a mélyládát és hány Hz alatt küldje oda a jelet. Illetve olyat is tud, hogy mindkettőre.

Ha nem az alap kategóriát veszed akkor simán jók. Kivéve ha nagyon vájtfülű vagy, ki kell próbálni. Én nem hallok difit a 3311em és egy mondjuk feleannyiba kerülő stereo között. Nekem DLNA-n meg USBről lejátsza a FLACot tök jól, de a mozi miatt rá van dugva egy rapsberry pi kodival és az is jó zenelejátszónak.

2018. jan. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kettö erösitöre szükitettem le a kört, mindkettö 100 ezer, kb. ennyi a keret. 1. Yamaha r-n303d, sztereo rádioerösitö, dlna, wifi, bluetooth, optikai bemenet, sajna ezen nincs elöerösitett sub kimenet. 2. Harman Kardon avr 171s, házimozi rádioerösitö, 7.2-es, wifi, dlna, bluetooth, ezen van sub kimenet.
2018. jan. 29. 10:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezeket sajnos nem hallottam, de ennyiért lehet tényleg jobb hangja van a sztereónak
2018. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tervezed surround-ra fejleszteni a rendszered, akkor maradj egy sztereo erősítőnél, meg keress egy olyan mélyládát, amin van line out, erre rá tudod kötni az erősítőd és minden szólni fog. Bár láttam már olyan sztereo erősítőt is, amin van subwoofer out, csak már nem emlékszem sajnos a márkájára, de azt hiszem valami japán volt, Technics, Yamaha, vagy ilyesmi.
2018. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként tape out (vagy esetenként tape record-nak elnevezett) csatlakozóra is nyugodtan rákötheted a subwoofert, abból sem lesz baj. (Előző voltam)
2018. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem is tudtam, hogy az rca kimenetre is köthetem a subot, végül is logikus. Nem tervezek surround rendszert. Ezen a Yamahán van rca kimenet, akkor ez megfelel a mélyládát tekintve. Yamaha r-n602, ezen van minden ami kell, viszont ez 190 ezer...
2018. jan. 29. 14:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Viszont ha vigyázol rá, valószínűleg életed jelentős részében (ha nem az egészben) már nem kell erősítővel foglalkoznod, ha egyszer ezt megveszed ;)
2018. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!