Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autóba mélynyomó, erősítő...

Msebi06 kérdése:

Autóba mélynyomó, erősítő bekötés hogyan?

Figyelt kérdés

Adott egy Mac Audio MPX Mono 1500W erősítő és egy JBL S2 1224S mélyláda.

A ládán kapcsolható, hogy 2 vagy 4 ohmon akarom-e használni.

Az erősítőn van 2 + és 2 - kivezetés. Mit hova kell kötnöm? Az erősítő tud 2 illetve 4 ohmot is, az a bekötéstől számít, hogy mikor hogy működik? Egyáltalán melyik a jobb, 2 vagy 4 ohm?

Ezelőtt egy sima 2 csatornás erősítőm volt és egy 4 ohm-os mélyláda, ott értelemszerű volt nekem a bekötés, de itt gondban vagyok.



2018. jan. 30. 21:39
 1/5 Gábor t ***** válasza:

Szia. ha még aktuális a kérdés, Neked a 2 ohm jobb , mert akkor szól nagyobbat, Az erősítőt nem kell félteni, legfeljebb le kapcsol ha melege van .A hangfalad 4 ohm -os , Ez jó az erősítőnek, de nem jó a fülednek .

Meg néztem az adatokat az erősítödről , Hát az 1500 wat azért messze van . Bár ezt már gondolom tudod.

A bekötés meg nem egy nagy dolog.

2018. febr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ThodEE GoD ***** válasza:

MONO erősítő lévén ugyan annak a pontnak felel meg a két minusz az erősítőn, amelyik szimpatikusabb abba bekötöd a mély láda negatívját, plusznál ugyan ez, 2Ohm ra kapcsolod meghallgatod, aztán a ládán felcseréled a plusz és minusz kábelt, újra meghallgatod , ha jobb lett akkor maradhat így, gyakorlatban egy 180fokos fázistolást hoztál létre, lehet így jobban illeszkedik a hangja az első szetthez.

Ha egy combos erősítő lenne akkor zenére lehet jobb lenne nagyobb ellenállású állapotban, de esetedben 4Ohm: 275W/ 2Ohm: 400W ból választhatsz. Hallgasd meg a 2 és 4 ohmos verziót is és a fázis fordításost is, és hagyd meg ami neked a legjobban tettszik ;)

2018. febr. 10. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Természetesen tudom, hogy nincs 1500W, csak a típus miatt írtam :)

Szóval akkor az erősítőnek tuti nem lesz baja ha a mélynyomót 2 ohmra kapcsolom? Azt hittem az erősítőn is kellene lennie valami kapcsolónak hogy tudja 2 ohmos eszköz van rákötve, vagy esetleg másképp kell bekötni. Eddig 4 ohmon használtam, de akkor átkapcsolom 2re.


A fázisfelcserélést kipróbáltam már korábban, fordítottan jobb volt a hangzás. Kipróbálom 2ohmon is ;)

2018. febr. 10. 07:24
 4/5 ThodEE GoD ***** válasza:

Az erősítőknek csak a minimum javasolt terhelés fontos, esetedben ez a 2Ohm, csak feltüntetik hogy várhatóan mennyi lesz a teljesítménye más terhelésen, általánosan elmondható hogy fele akkora lesz a leadott teljesítmény dupla akkora ellenállás esetén. Az a lényeg hogy ha pl 1Ohmos terhelést kötsz rá és ugyan úgy felhangosítod mint előtte, akkor jobban fog melegedni, nagyobb áram folyik amit az alkatrészei valószínűleg nem fognak hosszabb távon elviselni és kiszáll belőle a működtető füst :D

Tehát lehet kisebb ellenállással is terhelni de akkor oda kell rá figyelni :)

2018. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek.

2018. febr. 11. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!