Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Harman Kardon házimozi erősítő...

Harman Kardon házimozi erősítőkre lehet 4 ohm-s hangfalat kötni?

Figyelt kérdés

Most vennék egy avr 430-s típust és a front hangfalaim 4-ohmosak, de az erősítő leírásában és a hátulján is csak 8 ohm van feltüntetve.

Régebben viszont volt egy avr 255-s típusom és szintén 4 ohm-s frontjaim voltak, de nem volt sosem gondja velük, úgy 2 évig használtam, sokszor eléggé meghajtva.

Gondolom védelem van ebben is, de azt sem szeretném hogy hosszútávon gondot okozzon.



2018. jan. 31. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem köthető rá.

Túlterheled vele a végfokokat.

Persze, megfogja a védelem, de nem egészséges állapot. Kockáztatod vele a meghibásodást. Nem véletlenül van megadva egy erősítőnél a minimális terhelő impedancia.

Fele akkora terhelő impedancián kétszer annyi lenne a kimenő teljesítmény. Gondolod, hogy a tápegység, meg a végfok alkatrészei ennyivel túl vannak méretezve?

2018. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát igazából, hogy így kérdezed, lehet. Mert azt az ennél jóval kisebb teljesítményű előző harman kardon erőlködés vagy melegedés nélkül hajtotta ki az előző 4 ohm-s hangfalaimat 7.1-ben, és a rendszer többi része is álló nagyobb hangfal volt viszont azok már 8 ohmosak.

Egyébként erre a hangfalra 4-8 ohm van írva, viszont 2 8 ohmos 25 cm-s mélysugárzója van, párhuzamosan bekötve a hangváltójába, tehát külön kábellel ugyan arra a kimenetére van kötve a hangváltón, ha jól tudom ez így 4 ohm. Multiméterrel 7,9 ohm-t mértem, de tudom ez mérvadó.

2018. febr. 1. 08:35
 3/7 A kérdező kommentje:
...ez *nem mérvadó.
2018. febr. 1. 08:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Sőt! Nemhogy dupla, hanem 4szeres teljesítményt okozna! Mert ugye I=U/R és P=U*I, szóval P=U^2/R.
2018. febr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ismerem én is a kiszámolás módját, de nem értem, miért 4-szerese. Akárhogy nézem, nekem 2-szerese.

A feszültség ugyanaz. Feleakkora értékű ellenálláson az áram a duplája.

8 Ohm esetén folyik I=x értékű áram, az 4 Ohm esetén 2x értékű lesz.


Vagyis, 4 Ohm esetén P = U*2x. Ez duplája.


Számolj utána konkrét értékekkel, a másik képlettel (P = U^2*R)

Pl:

U = 8V

R = 8 Ohm

P = 8*8/8 = 8W


4 Ohm esetén:

P = 8*8/4 = 16W

2018. febr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ÉÉÉn hülye, tényleg:) Nemtom mér gondoltam a feszültségre...
2018. febr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előfordul, nem probléma. ;)
2018. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!