Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy százezer forintos laptop...

Egy százezer forintos laptop nagyon gagyi? Túl sokat nem akarok rá költeni, csak netezésre és szövegszerkesztésre kell. De ha rossz a minősége, akkor szánok rá többet is.

Figyelt kérdés
2008. okt. 27. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy 100 ezer Ft- s laptop elviekben bőven megfelel erre a célra, bár jó volna tudni a paramétereit, ahhoz hogy eldönthessük gagyi e vagy nem.
2008. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

az Asus EEE és az MSI Wind korrekt.


minden más ennyi pénzért gagyi.

2008. okt. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma már 100.000 Ft-ért teljesen normális laptopokat lehet vásárolni.Netezéshez és szövegszerkesztéshez egy minimális gép is elég,komolyabb gépre elsősorban az újabb játékokhoz,valamint komolyabb multimédiás felhasználáshoz van szükség.Ez alatt nem egy videólejátszást értek,hanem pl professzionális videoszerkesztést.Érdemes először körülnézni,mi,hol,milyen paraméterekkel mennyibe kerül,valamint érdemes utánaolvasni fórumokon,hogy kinek mi a tapasztalata az adott géppel,márkával.Egyébként ha megveszel egy laptopot,két nap múlva valahol úgyis látni fogsz egy jobbat olcsóbban.Ezen kár is idegesítened magad,a műszaki cikkek ára a rohamos technikai fejlődés és túltermelés következtében iszonyatos mértékben zuhan lefelé.Ez a számítástechnikára különösen igaz.Ha százezer forintot szánsz a gépre,teljesen biztos vagyok benne,hogy fogsz a jelenlegi igényeidnek megfelelő notebook-ot találni.Az más kérdés,hogy idővel úgyis nőni fognak az igényeid,ez is természetes.Én speciel Acert használok,maximálisan meg vagyok elégedve vele,mellesleg designe-ban is tökéletes,bár a legtöbb embernél ez nem lényeges.A Hp-ről és a Fujitsu Siemensről rosszakat hallottam,de ezek tényleg csak az én tapasztalataim.Könnyen lehet,hogy nem mérvadóak.Ha megvetted a gépet a következő lépés az lesz,hogy a gyári Vistát(a legtöbb mai gépen sajnos ez van alapból),és leszed,és Xp-t telepítesz a helyére.Ha ebben nem nagyon van tapasztalatod(ismereteid),szerintem inkább kérj meg rá valakit,mert ez nem mindig problémamentes.
2008. okt. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az A..I ajánlatára gondolsz, vigyázz, mert nincs benne CD-meghajtó.
2008. okt. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

100e kategóriában "normál" laptopokban (15,4"-től felfelé)

két dolgot nem kapsz a géphez. Memóriát és akkumlátort. Pontosabban mindkettőt kapsz, csak nem eleget. Memóri max 1 giga, de inkább 512k, ami semmire sem elég, az akku meg jó ha újonnan minimális használat mellet 2-2,5 órát kibír. Azaz csak arra nem lesz jó, amire elvileg való lenne, azaz hordozva használni.


Nekem egy Asus Eee 904HD-m van, ami igaz ugyan, hogy csak 8,9", de 1024x600 a felbontása, azaz egyáltalán nem szűk a képernyő, csak kicsi, 2 óra filmnézés után még mindíg van benne 60% energia, 80 giga sata hdd van benne, ami bőven elég. 83e volt pár hete, de ebben már a +1 (összesen 2) giga memória. (meg ebben benne van az XPHome is)


Helyet nem foglal, külön táska sem kell hozzá, mert elfér a hátizsákom külső zsebében. Gépelni nem az igazi, de arra ott az asztali gép, viszont ha javítani kell valamit, akkor arra tökéletes.


Ja és az egész nincs 1,5 kg. Ami megint nem mindegy.

2008. okt. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én 106 ezerért vettem hp 530 kd080aa tipust, nagyon megvagyok vele elégedve, én nem vennék se acert sem asust, nem jók a tapasztalataim ezekkel,jól bevált termékek, hp dell, toschiba, ibm, a férjemnek most vettünk egy ibm-et, az drágább kategória. de 110ezer körül toschibát is kapsz, én rászánnék még ennyit a helyedben, mert nem pár hónapra veszed.
2008. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

dell, meg toschiba mint jól bevált termék... :))))))))


egyébként meg, mint mondottam volt:

KD080AA: 512MB RAM, meg 4 cellás akkumlátor... meg majd 3 kg


ja és persze oprendszer nélkül ezért a pénzért


HP nekem akkor sem kellene, ha ingyen adnák.

2008. okt. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
a hp laptopos vagyok, utolsó válaszolónak irnám, nekem nagyon bevált elég sokat tud és megbizható, persze ez az én tapasztalatom, én ugyanilyen elfogult vagyok neken meg asus és acer sőt fujitsu sem kéne ingyen sem, ezért vettem hpt. de én könnyen vagyok tesóm rendszergazda igy egyből fent volt az op rendszerem,és mindenféle szükséges driwer, de egy laikus is ha van internete a hp oldalán magyarul, mindent megtalál, a férjemé ibm annak a tudása sokkal komolyabb 2gb-os szinte mindene dupla, nekem a netezéshez szövegszerkesztéshez, játékhoz ez megfelel és az sem mindegy jól is néz ki nem bumszli, ja albacomp sem kéne mert hiába magyar termék, nagyon rossz szinte javithatatlan. érdemes ha van megbizható barátja az embernek aki laptopokkal fogl, vagy számitógépes guru azt megkérdezni.Egyépként megértelek, mert mindenki saját tapasztalatból ir ésazt dicséri ami bevált. :)))
2008. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
elnézést elfelejtettem, hogy igenis a toschibák nagyon jók, nálunk pontosan 99 ezer+ áfa, kb 114 ezerre jön ki. és én pl delt is tudok 109-ért zsir ujjat hasonló paraméretekkel.de ki hogy gondolkodik, mi kettőt is vettünk az elmult nyolc hónapban, eléggé utánna jártunk, a férjem azért nem hp-t vett mert az ibm olcsóbb volt akciós kihagyhatatlan ajánlat ,abban ujlenyomat olvasó, kártyaolvasó, dual proci, 2gb van
2008. okt. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ó és a hp-m 1 gb-os
2008. okt. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!