Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elektromos gitárt rá lehet...

Elektromos gitárt rá lehet kötni egy jack-aux kábellel egy asztali sony erősítőre?

Figyelt kérdés
Kezdem a gitározást ugyhogy nem ertek hozzá, meg lehet így oldani vagy esetleg valahogy a számítógépre kéne rákötni es úgy az erősítőbe?

2018. febr. 21. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Röviden: nem.

Bővebben:

[link]

2018. febr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez elég sok információ hirtelen :) tehát akkor ha a line in.be dugnám a gépbe még ha hallkan os de hallanám? Nem rock koncertet akarok itthon, csak megtanulni :)
2018. febr. 21. 14:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Hangosabb lenne a maximumra tekert hangerő miatt a zúgás...

Ha erősítőd, hangfalad van, akkor egy ilyennek:

[link]


a fülhallgatókimenetét bekötheted az erősítő AUX bemenetébe.

2018. febr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki rosszul fogalmaztam. Jack-rca kábel lesz, meg is vettem már össze forrasztottam a kábelre a 2 dugót hétvégén veszem a gitárt es próbálom ki. A boltos es a gitár tulaja szerint működni fog így is.
2018. febr. 21. 23:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Aux-ra, CD-re simán rá tudod kötni az elektromos gitárod. Kezdésnek szerintem egész jó míg egy komolyabb gitárerősítőt nem veszel. Én is így használtam régesrégen. Már fullcsövesem van :-D
2018. febr. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha működni fog, akkor jó. De akkor minek jössz ide megkérdezni, ha már a kész válaszod, kábeled is megvan?


Olyanokkal ne is foglalkozz, mint impedancia, meg ilyen műszaki baromságok, lényeg hogy a "bótos aszonta jólesz", hát akkor jó lesz.

A vonalbemenet 10 kohm impedanciájú, egy gitár hangszedő ennek a többszöröse, magas tartományban különösen.

Lehet hogy meg fog szólalni, de se normális magasai, se rendes hangerő nem lesz ( =csutkára feltekerve fogsz valamit hallani, ami gyakorlásnak jó lehet, de egy pillanatnyi esetleges kontakthibánál ne csodálkozz, ha leugrik a hangdoboz a helyéről)


Bírom az ilyeneket, tulajdonképpen kész válaszaik vannak, ide csak megerősítésért jönnek, hogy legyen kire tolni a felelősséget ha mégsem működik. De ha valaki nem azt mondja amit hallanin akartak, rögtön leugatják.

2018. febr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Rá lehet kötni?

Rá.

Fos lesz?

Fos.


Legalább egy Amplug kéne közéjük.

2018. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!