Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Faterom hifijének mi lehet a...

Faterom hifijének mi lehet a hibája? Érdemes elvinni szervizbe?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerülne a javítása KB?

Érdemes még megcsináltatni?


ITT st 541 hifi.


Kazetta DECK 1 része nyúzza a szalagot, a DECK 2 gyűri a szalagokat 5 mp után. Elindítom a lejátszást és meg áll az egész lejátszás és be gyűri szalagot.



2018. márc. 2. 14:00
 1/10 Alain Delon ***** válasza:
Inkább magánszakembert keress, aki hobbiból foglalkozik ilyenekkel. Egy-két hete a CD-játszóm vittem el, de mondták, hogy nem foglalkoznak vele. Ezek már csak a laptévék paneljének a cseréjével foglalkoznak. Buta munka lett az is.
2018. márc. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát ez elég baj hogy nem foglalkoznak ilyenekkel :(. de még tűt is kellene bele venni mert a régi eltörött.


Pedig lenne még nekem is javíttatni valóm, VHS videomagnó, DVD felvevő, csak elég drága lenne, főleg az én hifim.


Millenium mn 9644, kettő kazettás DECK, 3 CD-s váltós, bakelit lemezjátszós mini hifi.


Hifim hibái:

Néha azt csinálja én adom rá a hangerőt és inkább le veszi a hangerőt, de ezt csak nagyon ritkán csinálja.


Karc mentes CD néha akadozik a hifin, de a DVD íróba nem akad audio CD.

CD bent van néha mégis azt írja ki no disc, mikkor nincs bent a CD akkor meg azt írja ki mint ha bent lenne, de lejátszani persze nem tudja.

CD tálca teljesen nem akar ki jönni és be sem, kézzel kel neki segíteni, CD váltó gombok és az Open gomb is nagyon nehezen működik a hifin nagyon erősen kell meg nyomni hogy kicsit ki lökje a tálcát, néha azt csinálja hogy nyomom az OPEN gombot inkább vált egy másik CD-re.

CD tálcának nem segítek teljesen ki jönnie akkor hallani a motor hangot és kattan 1-2-t és ki írja DORR ERR, néha azt csinálja akarom ki jön a tálca és raknám be a CD-t inkább gyorsan be megy a tálca, néha meg bolondul.


Két kazettás DECK hifi nyúzza a szalagot (de másik magnóba is, lehet a kazetták már öregek), már párszor megpucoltam a fejet is. Pár éve ezelőtt a DECK 1 be kapta a szalagot és a görgő mellé felcsavarodott és nem tudom leszedni de szerintem nem ér oda a lejátszásnál. Azt vettem észre nem olyan rég a kettő kazetta részénél a gumigörgők meg vannak repedve.


A lemezjátszót el indítom nyikorog egyet a lemezjátszó tányéra, de csak addig 1 mp ig amig nem kezd forogni, ritkán a lemez vége feléhez ér a tű de még a zene még nem járt le a lemezjátszó meg áll, de lehet a hifi hátulján állítani hogy folyamatosan forogjon a tányért akkor végig játssza a zenét. 3x volt szervizben de akkor még jót állásos volt.

2018. márc. 2. 14:26
 3/10 A kérdező kommentje:

Pár éve ezelőtt csináltattam meg a videomagnómat 26 ezerért (egy gumigörgőt cseréltek ki), a DVD felvevőmet 6000 Ft ért, de megint ugyan az a baj (tálca nem nyílik).

Van még egy hifim annak másnapra nem volt hangja 9000 Ft ért csinálták meg.

2018. márc. 2. 14:30
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerinted jól át vertek engem pénzileg, még a 9000 ezer forinttal is?
2018. márc. 2. 14:46
 5/10 Alain Delon ***** válasza:
Biztos átvertek a 9000-re meg a 26 ezerrel is.
2018. márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

F..sza :(.


Azt nem értem, javitattam az egyik házimozim mélynyomóját mert nem mindig szolt a mélynyomó, és csak forrasztani kellet egy kábelt 4500 Ft volt a javítása.


Akkor ezzel is át vertek?

2018. márc. 2. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:
A javítása többe kerülne mint amennyit ér.
2018. márc. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Szerinted jól át vertek engem pénzileg, még a 9000 ezer forinttal is?"


Számold ki.

Egy szervizes óradíj 4 ezer forint és azon nincs egy fillér haszon sem, ez a bér, jutalék, adó, helyiség, rezsi, stb.

2018. márc. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

# 8: akkor 4000 Ft volt az alkatrész bele.


De akkor a videomagnóért miért kértek el ennyit egy gumigörgőért?

Először fizettem 4000 Ft a bevizsgálási díjért mert mégse kértem hogy meg csinálják 25 ezerért, később még is meg gondoltam magam és meg csinálták 24 ezerért.

2018. márc. 2. 17:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez egy elég jó minőségű Hifi center, nekem is pont ilyen van tartaléknak. :-)

Annyi a baj velük hogy magas elektronikus minősége ellenére a szokványos gyengusz tajvani music center magnómechanikát tették bele és a műanyag pöckök az STK végfok fűtése miatt hamar elöregszik és egyszerűen a mechanika szép lassan szétesik. Például a kuplung rögzítő lapka és a pause kapcsoló reteszelő sapkája pattan le. Ezeket pillanatragasztóval lehet orvosolni, valamint kapni még hozzá új mechanikát viszonylag olcsón 1500ft-ért. A kínai is jó bele ami single. :-) Valamint úgy láttam fotóról egyszer hogy a pioneer single mechanikája is jó lehet mert tök ugyanaz ami azért nagyságrendekkel jobb szerintem.

Tehát megéri javítani.

2018. jún. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!