Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mélyláda építés szobában?

Mélyláda építés szobában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni mélyláda építéshez.

Reflex ládát szeretnék viszont nem igazán értek a méretezéshez és a hangoláshoz.

Esetleg ha valaki el tudná magyarázni hogyan kell ezt részletesen azt nagyon meg köszönném.

Azt se bánnám ha valaki lenne olyan kedves segítőkész, hogy kiszámolja nekem..:)


Nagyjából ezt a dizájnt szeretném neki a szobában..persze csak ha megoldható :)

[link]


Hangszóró adatai.:

JBL CS1214

DIAMETER: 12" (305MM)

SENSITIVITY (2.83V @ 1M): 90dB

POWER HANDLING: 250W 1000W RMS PEAK

FREQUENCY RESPONSE: 35Hz – 200Hz

NOMINAL IMPEDANCE: 4 OHMS

VOICE-COIL DIAMETER: 2" (51MM)

DIMENSIONS:

THIELE-SMALL PARAMETERS

VOICE-COIL DC RESISTANCE: REVC (OHMS) . . . . . . . 3.6

VOICE-COIL INDUCTANCE @ 1 KHZ: LEVC (MH) . . . . . . . 2.57

DRIVER RADIATING AREA: SD (IN2) . . . . . . . . . 85.4

SD (M2) . . . . . . . 551.00

MOTOR FORCE FACTOR: BL (TM) . . . . . . . . 14.08

COMPLIANCE VOLUME: VAS (FT3) . . . . . . . . . 2.7

VAS (LITERS) . . . . . . 76.7

SUSPENSION COMPLIANCE: CMS (µM/N) . . . . 177.00

MOVING MASS, AIR LOAD: MMS (GRAMS). . . . 179.00

MOVING MASS, DIAPHRAGM: MMD (GRAMS) . . . 171.00

FREE-AIR RESONANCE: FS (HZ) . . . . . . . . 28.00

MECHANICAL Q: QMS . . . . . . . . . . . 8.85

ELECTRICAL Q: QES . . . . . . . . . . . 0.57

TOTAL Q: QTS . . . . . . . . . . . . 0.54

MAGNETIC-GAP HEIGHT: HAG (IN) . . . . . . . . 0.307

HAG (MM) . . . . . . . . . 7.8

VOICE-COIL HEIGHT: HVC (IN) . . . . . . . . . 1.26

HVC (MM) . . . . . . . . . 32

MAXIMUM EXCURSION: XMAX (IN) . . . . . . . . 0.48

XMAX (MM) . . . . . . . 12.1



2018. márc. 2. 23:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Számodra is tudom javasolni az alábbi topikban említett szoftvert:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

illetve érdemes elolvasni

H. H. Klinger: Hangdobozépítés

című könyvét e témában, illetve itt

[link]

egy jó kis cikksorozat a témában

2018. márc. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg hány liter térfogatú ládát ajánlanak hozzá, és azt tarts meg. Számold ki a méreteit, egyszerű térfogatszámítással. 30 centis hangszóró, eszerint számolj. A reflexcső hosszát is megadja a leírás. A www.sal.hu oldalon vannak elvileg hangfaltervek, de google-be beírod és dob ki egy csomót. Az M.N.C-nek vannak jó ládatervei még. Ha nem ellenséged a fa meg a dekopírfűrész, és a matek se idegen, akkor 19mm-es bútorlapból pikk pakk összerakod.

De sokat ne várj tőle 90dB érzékenységgel (Spl). Én 93dB alattival szóba se állok.

2018. márc. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, ment a zöld pacsi :)

Meglátjuk mit sikerül kihozni :D

Azért is választottam egy nem túl drága és erős mélynyomót, mert ez lesz az első. Lehet csak tanuló pénznek lesz jó :D

2018. márc. 3. 09:11
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Ha olcsó kategóriából akarsz nagy hangot, akkor Magnat. Nekem is volt/van JBL ládám autóba 😠

Hát izé... Örülök hogy az egyiket már el tudtam adni. Annak meg mégjobban örülök, hogy tudtam szerezni nem túl drágán egy Magnat Xpress 1200 mélynyomót egy elég csúnya de jól hangolt ládában. A 2000-es évek elején/közepén lehetett kapni ezt a mélynyomót, anno 2003-ban vettem is egyet (akkor még nem ismertem, csak randomra vettem, mert jól szólt), aztán nem tudom hogy sikerült kinyírni (azt hiszem elázott, amikor beázott a csomagtartóm), utána vol mégegy Magnatom (passzolom a típusát) azt eladtam, bandpass láda volt. Utána lett a 2 JBL, de a régi típusú Xpress 1200 egymaga szólnmajdnem olyat mint a két JBL együtt.

Na, egy szónak is 100 a vége, ha olcsóból akarsz nagy hangot, akkor dobd fel azt a JBL-t jófogásra, a sok wattra biztos ráharap valami hülyegyerek, te meg keress egy régi magnatot, 93dB érzékenységgel és legalább 25 Hz-ről induló frekvencia átvitellel (nem 35 Hz mint a JBL-nek)

A wattok önmagukban lóf@$zt nem érnek. Érzékenység és frekvencia. Ha nem vagy nagyon benne a dologban, akkor ennyi támpont elég.

És még láda építéssel se kell bíbelődni, merr ezeket általában ládában árulják (nekem van egy 30-as brutáljól hangolt magnat reflex ládám üresen, de nem eladó 😎)

2018. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ilyet keress, merr volt pár kiadása ennek a szériának

[link]

2018. márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát azért a Magnatot nem dicsérném annyira..

Sal meg Mnc nél jobb de ezek hogy 25Hz től indul a mély meg stb,,azért az sem valós..

Haver magnat ládája 16Hz től indult adatlap szerint,,aztán valójában meg 30Hz alatt semmi hangot nem adott ki magából,,csak remegett a láda fala,,azt kész...

Régi hangszórót meg nem érdemes venni,,előéletéről nem tudni semmit,,de még ha nem is volt használva akkor is állásában is gyengül a membrán,pára hideg meleg ,stb..

2018. márc. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja amúgy meg nekem is van 2db ugyanilyen Jbl,,csak én vettem hozzá egy üres dupla Hifonics Bandpass ládát,10.000ft ért,és több mint elég,,de kapott kis szivacs bélést még pluszban...
2018. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Már bocs, de a 20 Hz alatti hangokat nem is fogod hallani. Rezgett a láda, tehát leadta az alacsony frekit a hangszóró, max a te füled nem olyan jó. Van egy rezonancia frekvenciája is a hangszóróknak, ekkor látod, hogy irdatlan nagy kilengése van, de esetleg hangot nem hallasz. Alacson árszinten a magnat messze az egyik legjobb, bárki bármit mond. Ha mély a zsebed, és tele is van, akkor persze Hifonics-nál lejjebb ne add, azokon a 140 dB-es hangnyomás is tisztán szól, de akkor nem kell sokáig hangtechnikára költened 😎

A JBL egy erős középmezőny, de mélynyomót soha többet. Vagy hallgasd meg a taximban azt az egyszem Magnat Xpress méllyel szerelt ládát, cirka 150 Wattal hajtva, és úgy mondj róla véleményt (persze ne a sokezer wattos, sokszázezres rendszerekkel szemben, hanem ár/érték/"hátmasszázs" arányban)

2018. márc. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, és hozzáteszem, hogy a Magnat ládámat egy huszasért vettem, úgy, hogy adott vele a srác egy Magnat erősítőt is, de a Magnat erősítőket nem tartom sokra, így egy MacAudio erősítő csavarja a ládát 😎
2018. márc. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez részben autófüggő,ami nálad jól szól nálam már nem olyan biztos.

Fülem viszont jó mert havernak mutattam egy basz tesztet a Pa cuccon lakásban és azonnal kérte hogy másoljam át neki pendrive ra a kocsiba,de ott a morgós mély meg se nyikkantt,csak kb a 35-40-hz es hangok,magnat transforce 1200-volt...93 db,,16Hz től vinne gyárilag..

Nekem meg Van ez a dupla jbl amit írtam,meg egy dupla 40cm es 2*2ohmos Crunch Fatboy,meg egy 40cm es Phoenix gold Octane r 15,Mac Fire refi ládában..

Erősítő Steg k402,,,Solid audio F1 1100D,,Hifonics Brutus Bxi3000D,,Rodek R2180a,,

Rockford kondi,,Audison kondi,,,Phoenix gold jelszint emelő 9Voltig nyomja az rca-t ha kell..

Szóval van pár finomság.

2018. márc. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!