Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy kèt utas hangfalam...

Van egy kèt utas hangfalam amibe kell 220-470nf/400v foliakondenzátor! Mièrt lenne jobb a 220nf-es? Vagy mèrt lenne jobb a 470nf-es kondi bele? Hangválto meg iesmik most kilőve! Csak ez lenne a kèrdès!

Figyelt kérdés

2018. márc. 22. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:

220nF/400V

Az meg mi a bánatos fityfenét csinálhat ott?

2018. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Először is, a kondenzátor hangváltóként játszik szerepet a hangfalban, tehát hangváltóról van szó. A különbség a 470nf és 220nf közti kondi között, hogy az előbbi kb 80hz alatt vág, míg az utóbbi kb 180hz alatt. A kondi lényegében egy felüláteresztő szűrő, általában magas- és középsugárzók elé szokták kötni, de ezek az értékek tényleg elég furák, nem találkoztam még kétutas hangváltóval ami ilyen alacsony frekin keresztez
2018. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sokat segítettèl :)
2018. márc. 22. 20:55
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a 220nf -es 180hz alatt vág így a 180hz alatti zajokat a mèly adja le míg a 180hz feletti zajokat a magas ugye ?
2018. márc. 22. 21:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen. Ha magashangszóró elé kötöd, akkor a magashangszóró csak a 180hz feletti hangokat fogja kapni, de a mélysugárzó attól még a teljes frekvenciatartományt kapja. Mélysugárzóhoz aluláteresztő szűrőnek tekercset szoktak használni, de ahhoz én már h***ye vagyok 😃
2018. márc. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a választ :) ebből már aki a segítsègemre van tudni fogja, csak már elfelejtettük kb 15 ève foglalkoztunk ilyen dolgokkal utoljára !
2018. márc. 23. 06:03
 7/8 Minekvan ***** válasza:

A leírtakból nem derül ki a magas hangszóró fajtája, de a kondenzátorok értékeiből kiindulva véleményem szerint egy piezo lehet.A ilyen fajta sugárzónak pontosabban a kerámia lapkájanak nagy az impedanciája (több 100ohm) és kapacitív jellegű terhelést képez az erősítőnek.Ezért célszerű egy teljesítmény ellenállást sorba kötni hozzá.

A sorba kapcsolt kondenzátorral viszont csökkenteni lehet az érzékenységét akkor, ha túlharsogja mély-közép hangszórót, ugyanis a kerámia lapkára eső feszültség így csökken.Egyébként a piezo-hoz nem kell hangváltó.Azért az igazságoz hozzátartozik az is, hogy a piezo hangátviteli minősége nem olyan jó mint egy dinamikus hangszórónak.

2018. márc. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen èrtem ! Ès egyetèrtek veled, köszönöm a választ ! Amúgy igen egy kis Piezo a hangszóró KHS311M
2018. márc. 24. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!