Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősport vagy Kondi? Sok...

Küzdősport vagy Kondi? Sok szöveg!

Figyelt kérdés

Sziasztok! ( Ha nem akarsz olvasni a szöveg végén a lényegi kérdés )


Nem tudok választani a kettő között. Az a helyzet hogy nagyon lusta vagyok és a monoton dolgok mint a kondi teljesen kikészítenek így e két okból nincs sok motivációm eljárni. Viszont 14 éves koromtól 16 éves koromig rendszeresen heti 3x edzettem és nagyon jól rendberakta a testemet, illetve erősnek is éreztem magam. Azután befejeztem és egy 2 év alatt 60-ról 78kg lettem, sok/rossz kaja és mozgáshiánytól.


Most kajára rendesen odafigyelek ( grammra pontosan, van konyhai mérleg is ) Pontos keret szerint eszek naponta így 78-ról 72-re fogytam 6 hónap alatt (heti 0.25kg volt a menetrend, izomveszteség elkerülése végett)


Na most a lényeg hogy szeretnék egy erős/izmos testet mint amilyen anno volt, de a kondira nem igen birom rászánni magam.


Ellenben a küzdősportok vonzanak és általában jó is vagyok bennük hála jó szem-kéz kordinációmnak. Illetve tetszik hogy minden edzés/sparring más , elkerülve a monotonitást.


A baki ezzel csak az, hogy küzdősportok nem igazán izomépítésre vannak kitalálva :/


Lényegében tehát a kérdés : Lehet -e küzdősporttal hasonlóan izmos alakot elérni mint kondizással?



2015. jan. 10. 00:24
 1/9 *Glissade* ***** válasza:

Kettlebell? ;)

Az nem olyan unalmas, monoton mint a kondi. Lehet vele izmos tested, csak lassaban és kisebb mértékben.

Másrészt tökêletes párosítás lenne a küzdősporthoz.


Vagy lenyeled heti párszor küzdősport mellett a kondit is!

2015. jan. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ahh értem utánajárok ennek a ketlebell dolognak! :D


Másrészről milyen lenne heti 2 küzdősport edzés, mellé 3 nap ahol calisthenics-et végeznék teljes testre egy közeli parkban vagy itthon.


Illetve hétvégente van 1 nap általában szombat/vasárnap ahol 1 óra Squash/Fallabda is lesz :D

2015. jan. 10. 02:08
 3/9 *Glissade* ***** válasza:

Jó, de pihenni mikor fogsz? Nem lesz ez így sok?

Nincs annyi nap a héten ;)

Kettlebell: érdemes heti 2x


Tehát:

2 kettlebell

2 küzdősport

3 sajáttestsúlyos

.., és izmos akarsz lenni :)

Jelentem! Ezek közül max a kettlebell növel minimálisan izmot! A sajáttestsúlyos inkább erő- erőállóképesség!


Nem jó, túl sok! A harcművészettel összekéne vonnod legaláb az egyiket (de gondom az vezetett óra, így arra nincs lehetőséged).

2015. jan. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
sajattestsulyos+ katlebell? minek a ketto ugy is funcionalis izomzatot erositi mind a ketto.A salyattestsulyos edzes viszont lassu intenzitasu.Attol nemlesz jobb a kondid.Ketlebell+ crossfitt esetleg.bunyosok ezt nyomassak.
2015. jan. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt mondjátok nehéz calisthenics-el izmot építeni, illetve kondiban nem segít küzdősporthoz.


Izomzat tekintetében nekem már ez elég lenne : https://www.youtube.com/watch?v=VIE76jU8qrw

htt ps: //w ww.y outube .com/wa tch?v=VIE 76jU 8qrw

(2. link ha elsőt nem engedi, vedd ki a spaceeket )


Kondi részéről meg nem akarok versenyezni csupán szeretek verekedni ennyi, hobby szinten boxolni, ahhoz nem kell valami hatalmas kondi, nem akarok a legjobb lenni


Akarok némi kézzelfogható tudást verekedés szintjén, de szeretnék mellé erőt is mert valszeg nem súlycsoportommal kellene verekednem, ha arról van szó

2015. jan. 10. 12:29
 6/9 *Glissade* ***** válasza:

Én már elvesztettem a fonalat!

( a linket sem tudom megnyitni)

Azt csináld most amihez kedved van! Az a lényeg, hogy élvezd!

2015. jan. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 *Glissade* ***** válasza:
Majd időközben ráérsz változtani a célodtól függően.
2015. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszi! :D
2015. jan. 10. 16:33
 9/9 anonim válasza:
Küzdősport és a kondi két külön dolog, a küzdősport (mma, thai box, muhay thai) a harcosoknak való, a kondi meg divat majmoknak
2015. jan. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!