Rs-232 szoftverfrissítés hogyan? Set-top-box ash-t ír ki, van megoldás?

Figyelt kérdés
Van több set-top-boxom is amin szeretnék szoftvert frissíteni/moddolt szoftvert feltenni csak még nem sikerült a kapcsolat létrehozása pedig van kábelem hozzá. Illetve az egyik set-top-boxom nem töltődik be és ash-t ír ki bekapcsoláskor. Ezt meg lehet oldani?

2018. ápr. 15. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen boxokról van szó? Alaphelyzetben a legtöbb boxnál a szoftverfrissítéshez nem kell rs232 porton csatlakozni, az USB-ről is rátölthető egy adattárolóról. RS232 port inkább olyan esetekben kell, amikor már nem bootol be a firmware, ahogy írod is, hogy az egyiknél ez a probléma.
2018. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tömény műszerészeti, elektronikai és programozói tudás kell, főleg assembly. Azzal bármit meg tudsz varázsolni. 5 év tapasztalat mondatja ezt velem.
2018. júl. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Aha... Gyakorlatban pedig egy letöltött firmware (akár gyári), egy RS232 kábel és egy program amivel feltudod tölteni a firmware-t. A kérdezőnek már írtam, hogy sajnos olyan rég volt dolgom vele utaljára, hogy már azt sem tudom miként kell feltölteni vele, de emlékeim szerint pár klick és megvan. Szóval annyira nem kell hozzá nagy szakértelem.
2018. júl. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves 2-es válaszoló, az emberek 90%-a egyszerű földi halandó, nem érti a műszereket, az áramköri mittomén mifajta kapcsolásokat, a gépi kódokat, szóval mindig valami életszerűen egyszerűbb megoldás kellene. Szerintem is király dolog megmókolni ilyen szintű és komplexitású tudással és hozzáértéssel mindenfajta dolgokat, de sokszor valami hétköznapi cucc kellene, ami könnyen emészthető az átlagembernek.
2018. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es válaszolónak üzenem hogy eléggé értek a számítógépekhez bizonyos szintig csak az rs-232 frissítés nem sikerül megnéztem videókat elolvstam cikkeket angolul (bár nem teljesen értettem mivel nem tudok angolul). Hálózatépítő, modem bekötő is egy jómunka lenne számomra
2018. júl. 24. 04:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Földet rá...
2018. júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És akkor mi van azokkal a szoftverekkel ahol csak betalózod a fájlt és rámész hogy frissítsen rs-232-őn?
2018. júl. 26. 16:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Az kell neked elvileg, ha felismeri a szoftver a boxot. Azzal tegyél fel egy gyárit! Utána már tudod ismét frissíteni usb-ről. Arra figyelj oda, hogy véletlenül se tölts rá más box firmware-ét.
2018. júl. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!