Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehet-e CD-re különböző...

Lehet-e CD-re különböző formátumú fájlokat írni?

Figyelt kérdés

Egy audio CD-t szeretnék írni, és az a konkrét helyzet hogy van pár mp3 fájl, és van pár WAW fájl, kérdés hogy ezeket egy CD-re, egyszerre rá tudom-e írni?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. ápr. 16. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Természetesen rá lehet írni, ahogy bármilyen fájlokat rá lehet írni. Annyi lehet utána a probléma, hogy ha egy régebbi cd-lejátszóval próbálod lejátszani, ami nem fájlrendszert keres a lemezen, hanem hagyományos formátumú zenét, akkor az esetleg megzavarodik tőle. Ha számítógéppel akarod lejátszani vagy a lejátszókészülék MP3-at is tud lejátszani, akkor szerintem nem lesz gond, de sosem próbáltam.
2018. ápr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen cd író programot használsz, de a legtöbbnek ez nem okoz semmiféle prolémát.
2018. ápr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
1: azt írta hogy _audio_ cédét akar írni, ez nem azonos az adat cédével. Itt nincsenek mp3 fájlok hanem audio fájlok vannak, amit standard asztali audio cd lejátszóval is le lehet játszani.
2018. ápr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szirty ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen az audio CD-n nincsenek file-ok.


Lehet kevert formátumú CD-t is készíteni (amin van adat sáv és audio sáv is) így az adat sávra rá lehet tenni az MP3-at. De audio CD lejátszó csak az audio sávot fogja lejátszani.


"hagyományos" audio CD készíthető MP3 forrásból is, de ehhez konvertálni kell. Sok CD író program ezt automatikusan meg is teszi a háttérben ha audio CD írása van beállítva.

Így viszont persze csak kb 70 perc fér rá, viszont le tudja játszani az audio CD lejátszó.

2018. ápr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Viszont szerintetek a Windows Media Player elég lesz az íráshoz, ha azt szeretném hogy régi CD lejátszók is le tudják játszani?
2018. ápr. 16. 15:52
 6/12 anonim válasza:

Nekem nem egyértelmű a kérdésed:

Ha egy AUDIO, azaz "sima" CD-lejátszóval is lejátszható lemezt akarsz összehozni, akkor tulajdonképpen mindegy a kiválasztott fájlok egymáshoz viszonyított formátuma. A lényeg, hogy olyan író programot használj, amelyik mindegyiket kezeli. Egyvalamire felhívnám a figyelmed: Gyakran óriásikülönbségek vannak az egyes zenei fájlok jelszintjébwn. Vannak olyan író programok is, amelyek szinkronizálni is tudják a kiválasztott fájlokat, tehát nem kell majd fel-le tekergetned a hangerőt az általad kiválasztott hangerősséghez.

A másik lehetőség, ha adat CD-ként akarsz többféle formátumú fájlt felírni: Persze, hogy lehet, csak lejátszója válogatja, hogy mit fogsz róla tudni lejátszani. Csupán az MP3 esetében sem mindegy, hogy milyen az egyes fájlok bitsűrűsége a lejátszáshoz.

2018. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha be tudod állítani az írási sebességet, akkor jó lehet. Alapértelmezettben sajnos sok író a maximumot választja. A cél a minél lassabb írás. Egy átlagos mai író egy átlagos lemezt már nem ír meg 8x-os sebességnél lassabban, így azt kellene választani, esetleg 16x-t.
2018. ápr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A WMP-ben (v12.0) be tudsz állítani írási sebességet (igaz, nem pontos értéket, csak Fast, Slow jellegű opció van), ezen felül volume level kiegyenlítést is be lehet kapcsolni. Bár én még WMP-vel nem írtam audio cédét, de elvileg mennie kell.
2018. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ahogy már előttem is leírták, mindegy milyen formátumúak, úgyis audio cdként kell megírnod, ha azt akarod, hogy egy régebbi lejátszó is olvassa. Ám ez sem biztos, hogy menni fog, A számítógép a gyáritól eltérő eljárással ír, amit egy sima fej nem olvas, csak az erre specializáltak (számítógép cd meghajtója, újabb cd lejátszók)...szóval ha nagyon régi, akkor a gyárin kívül semmit nem fog olvasni.
2018. ápr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9: Ezzel vitatkoznék.. nálam van pl 1995-ös Technics asztali CD player, simán lejátssza a pécén írt audio cédéket.

Itt nem az írási metódus hanem a nyersanyag jelenthet problémát, mert van pl. olyan (újraírható) lemez, amit nem tud olvasni, de 1x írós lemezzel nem igazából volt soha probléma.

2018. ápr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!