Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » PS3 internetezés: Wifin vagy...

PS3 internetezés: Wifin vagy Kábelen?

Figyelt kérdés

Picit hosszú lesz, előre szólok, bocsánat...


Egy 2 szintes házban élek. A router a földszinten van. A falak sajnos annyira vastagok, hogy nem nagyon jön át a Wifi jel rajtuk. Vettem egy wifi erősítőt, ami működik is rendeltetésszerűen, de a PS3 konzolomat ez nem érdekli.


Alapból nagyon labilis az internet elérés rajta keresztül és néha percenként ledob. Tegnap már fel se ment. Mikor be akarok lépni a PSN-jébe, ez a jelenség fogad: https://www.youtube.com/watch?v=buAJSBnbG4U


Állítólag nem ad a router IP címet neki vagy mi...


A kérdésem az lenne, hogy technikailag melyik lenne egyszerűbb és melyik biztosítana folymatosabb internet kapcsolatot: Ha wifin kínlódnék tovább valami más beállítással vagy ha vennék a Media Marktban 3 méternyi internet kábelt és felvinném kábelesen a konzolba?!


Egyszerűen már unom, hogy ki - bekapcsolgassam a routert, hogy adjon IP-t a konzolnak, meg szerintem ez nem is tesz jót neki. Biztosan be lehetne állítani a routert is, hogy osszon ki neki is IP-t, de én ehhez sajnos nem értek.


Szóval, ha veszek kábelt, akkor az "csak annyi" hogy egyik végét bedugom a routerbe, másikat a konzolba és voila: Van net! Ennyi?! Jól gondolom?!


- bocsi, nem értek hozzá -


Köszönöm a válaszaitokat.

(Lehetőleg a lehető legegyszerűbben fogalmazzatok kérlek, mert nem járatom a SzámTech Magazint. Köszi.)


:)



2018. máj. 21. 15:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Állítsd be a routeren, hogy a ps mindig ugyanazt az ip-t kapja.


De ha nem riadsz vissza egy kis fúrástól, kábelhúzástól, akkor a kábelt is felviheted. Csak összedugod és működnie kell.

Kábellel gyorsabb is lesz a kapcsolat, mint wifin.

2018. máj. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!