Stereó, vagy házimozi?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik szól jobban, szebben élvezhetőbben?

Viszont a teljesitmény nem elhanyagolható!

jelenleg egy Sony F419R illetve egy pár Sony SS-MF515

hangfalakkal, de bőviteném, csak nemtudom milyen irányba induljak meg. esetleg még kettő pár hangfal ezekből a tipusokból az erősitőhöz? vagy egy komplettt új rendszer?

Rákötve:

Tuner

Deck

bakelit

equalizer

dvd

Tv

ezeket jó lenne ha foganá az új kiszemelt, inkább Sony márkában gondolkozok vagy Yamaha.

Köszönöm az építő jellegü hozzászólásokat!



2018. júl. 13. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, hogy jobban szól, szubjektív. Zenére mindenképpen sztereó, de ha koncerteket nézel, amit 5.1-ben vettek fel, akkor házimozi, viszont ahhoz felejtsd el a bakelitet, rosszul fog szólni. Nekem van sztereó is és házimozi is, attól függ, mit akarok éppen. Zenére én vagy egy DAC felé nyitnék és egy minőségi cd lejátszó, vagy egy csöves erősítő felé mennék el, a mozi más napra tartozik.
2018. júl. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, az a DAC rendszert azt nem ismerem.
2018. júl. 14. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Digital to Analog Converter, a lényege, hogy a cd lejátszó koax kábelen átadja a jelet a dac-nak, ez átalakítja analóg jellé, innen tovább az erősítőbe. Így van a hang legközelebb ahhoz a mimőséghez, ahogyan felvették, nagyon ki tudja nyitni a teret sztereó rendszer esetén.
2018. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben hagynám ezt a két gyenge Sonyt, ezt a rendszert nincs értelme bővíteni, mert zsákutcába futnál vele.

Ha szóba jön a használt, azzal sokat segítesz magadnak, minőségi cuccokhoz juthatsz hozzá annyiért, amennyiért újonnan csak a középkategóriából válogathatnál.


+ Ha ezen a rendszeren hallgatsz zenét, akkor semmiképpen nem szerencsés dolog házimozi hangfalakat, agy 5.1-et venni. Jobban jársz, ha a sztereónál maradsz.


UI.:

Fel sem kéne merülnie semmiféle torzításnak, hiszen a jó rendszer lényege az, hogy ne hagyjon kívánni valót maga után. Szóval az equalizer olyan, mintha a kakit akarnád polírozni. Fényes lesz, de attól még kaki marad. Eq helyett inkább a jobb rendszerre koncentrálj. :)

2018. júl. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*vagy
2018. júl. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Isti1976 ***** válasza:

A jelenlegi Sonykat add el, nem itt kezdődik a jó minőség. Sony, Yamaha helyett mást ajánlanék, ezek nem különösebben jók.


Zenehallgatáshoz sztereó. Az is tud térben szólni, ha jó a rendszer, igaz nem úgy, mint az 5.1.


Amit ajánlok;


Erősítő Vincent sv-227 ez a minimum szint, ami már tényleg jól szól és nagy sztereó színpadképet kapsz.


Hangfal;


innen keződik:


[link]


ami pedig már tényleg igen jó (nem ismerem az anyagi lehetőségeid, ezért linkelem ezt is):


[link]


meg fogsz lepődni, milyen az igazán jó minőségű rendszer hangképe. Lenyűgöző.


Lejátszónak én a következőt használom:


[link]


Cayin N5ii ez most kifutó modell kb 299EUR (100eFt) körül kapható, valóban HiFi lejátszó, internet streaming/digitális rádió képességekkel. Hónapokig nézegettem, amíg ennél kötöttem ki.


A bakelit, FM tuner, deck, CD halott, most ezek a minőségi digitális lejátszók viszik a pálmát. Nem fogod megbánni, ha beruházol egyre, mert minden eddigi eszközödet helyettesíti.

2018. szept. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A bakelit, FM tuner, deck, CD halott, most ezek a minőségi digitális lejátszók viszik a pálmát."


Lol, kicsit el vagy tájolva. A CD még mindig nem halott, a bakelit pedig most éli reneszánszát, és még mindig szebben szól, mint a digitális.

Menj be egy Media Marktba, tele vannak a polcok újrakiadott vinylekkel.


A tuner az egyetlen, ami helyén van az állításodban. Az tényleg halott.

2018. szept. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!